| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Wojna przeglądarek internetowych

Wojna przeglądarek internetowych

W Internecie toczy się zacięta batalia między producentami przeglądarek internetowych. W szranki stają ze sobą niepokonany dotychczas Internet Explorer koncernu Microsoft oraz zdobywająca sobie coraz większą popularność Mozilla Firefox. Swój kawałek tortu próbują ugryźć również Opera, Safari oraz najmłodszy w tym gronie Google Chrome. Dowiedz się, jakie przeglądarki internetowe preferują polscy internauci.

Według danych pozyskanych z serwisu internetowego Ranking.pl wynika, że obecnie ponad 50% polskich użytkowników Internetu korzysta z przeglądarek z grupy Internet Explorer. Mamy tu na myśli zarówno Internet Explorera w wersji 6 (około 27%), jak i najnowszej wersji, czyli IE7 (około 24%).

Tymczasem z różnych wersji przeglądarki internetowej Mozilla Firefox w ostatnich tygodniach korzystało ponad 40% badanych, z czego oczywiście przeważająca większość używała Firefoksa w wersji 3 (około 28%).

Co ciekawe, na trzecim miejscu zestawienia znajduje się przeglądarka internetowa Opera. W ostatnich tygodniach korzystało z niej około 7% polskich internautów.

Najmłodsza w tym zestawieniu przeglądarka internetowa Google Chrome, jak do tej pory nie zdołała zdobyć szerszej rzeszy użytkowników, przynajmniej w Polsce. W ostatnim czasie korzystało z niej zaledwie 0,4% internautów.

Dostępna początkowo wyłącznie dla komputerów Macintosh przeglądarka Safari koncernu Apple, również nie ma powodów do radości. Na liście Ranking.pl zajmuje dość odległe miejsce z wynikiem 0,2%.

Która najlepsza?

Jesteśmy ciekawi opinii naszych czytelników odnośnie preferowanych przeglądarek internetowych. Serdecznie zapraszamy do dyskusji na forum.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ministerstwo Finansów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »