reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Firmy żegnają kryzys

Firmy żegnają kryzys

Rok 2010 przyniósł wzrost produkcji przemysłowej o 9,8% w stosunku do roku 2009. Jedynie w grudniu 2010 r. wzrosła o 11,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedzającego.

Zgodnie z oczekiwaniami analityków MG w porównaniu z grudniem ubiegłego roku, produkcja sprzedana była wyższa w 26 spośród 34 działów przemysłu. Najwyższy wzrost odnotowano w produkcji komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych – o 30,5 proc., wyrobów z metali – o 27 proc, oraz urządzeń elektrycznych – o 23,3 proc. Najwyższy spadek o 11,7 proc. dotknął z kolei sektor wydobycia węgla kamiennego i brunatnego .

Wskaźnik cen produkcji sprzedanej przemysłu wzrósł w grudniu o 6,1 proc. względem analogicznego miesiąca 2009 r. W tym czasie zwiększyły się ceny we wszystkich głównych grupach przemysłu. W całym 2010 r. wzrosły one o 2,1 proc.

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

Najszybciej w grudniu rosła sprzedaż w działach przetwórstwa przemysłowego. Dobrze kształtowała się także sytuacja w przedsiębiorstwach budowlanych, w których sprzedaż była wyższa o 12,3 proc. niż w grudniu 2009 r. i o 38,8 proc. w porównaniu do listopada 2010. 

Źródło: MG

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Firmy żegnają kryzys
Firmy żegnają kryzys

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Jakubowska-Gregier

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama