| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Rząd chce zmian w ustawie o finansach publicznych

Rząd chce zmian w ustawie o finansach publicznych

3 czerwca rząd miał zająć się projektem nowelizacji ustawy o finansach publicznych. Zmiany mają objąć lokowanie środków finansowych na rachunkach prowadzonych przez ministerstwo.

Pieniądze swoje, ale konto ministra finansów. Państwowe instytucje będą lokować środki na rachunkach prowadzonych przez resort. Projektem zmian w tej sprawie zajmie się 3 czerwca rząd.

W tym celu trzeba znowelizować ustawę o finansach publicznych. Zmiana ma pozwolić na lepsze wykorzystanie wolnych środków, tłumaczy Małgorzata Gałęziak z resortu finansów.

Zapisz się na nasz newsletter

Według noweli, jednostki sektora finansów publicznych czyli na przykład państwowe instytucje kultury, Polska Akademia Nauk, wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej czy samodzielne publiczne zakłady opieki zdrowotnej będą lokować nadwyżki finansowe na depozytach prowadzonych przez ministerstwo finansów. Taki ruch, jak informuje przedstawicielka resortu finansów, zmniejszy potrzeby pożyczkowe państwa oraz obniży dług publiczny i koszty jego obsługi.

Ministrowie zajmą się także komisjami lekarskimi podległymi ministrowi spraw wewnętrznych i rozporządzeniem dla warmińsko-mazurskiej specjalnej strefy ekonomicznej.

Firmy oczekują zmian w podatku od gier

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Fundusz Hipoteczny Familia S.A.

Fundusz Hipoteczny Familia S.A. działa w Polsce od lipca 2010 roku. Oferuje usługę odwróconej hipoteki w formie renty dożywotniej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK