| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > 382 miejsca pracy w firmach dzięki unijnym dotacjom

382 miejsca pracy w firmach dzięki unijnym dotacjom

382 nowe miejsca pracy mają powstać w 36 mikro-, małych, średnich i dużych firmach w województwie podlaskim dzięki dotacjom z Unii Europejskiej na inwestycje. Wartość inwestycji ma sięgnąć 120 mln zł - poinformował w środę Podlaski Urząd Marszałkowski.

Złożone przez te firmy wnioski o unijne dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego zostały najlepiej ocenione w konkursie, który latem ogłosił urząd marszałkowski.

Wartość inwestycji, jakie zostaną zrealizowane to 120 mln zł; z tego dotacja z UE i budżetu państwa wyniesie 43 mln zł - poinformowała w środę Urszula Mirończuk z departamentu zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku.

W konkursie oceniano 126 projektów. Pozytywną ocenę merytoryczną przeszło 60, a do realizacji wybrano 36 najlepszych. "Pozostałe trafią na listę rezerwową. Jeśli nie zostanie wykorzystana pula na odwołania oraz pojawią się oszczędności w projektach, pieniądze mogą zasilić jeszcze kilka inwestycji" - poinformowała Mirończuk.

Wśród firm, które dostaną pieniądze najwięcej jest małych i średnich (25). Mają one utworzyć 185 miejsc pracy m.in. w branżach: poligraficznej, teleinformatycznej, spożywczej i budowlanej.

Mirończuk podkreśliła, że po raz pierwszy w konkursach z Regionalnego Programu Operacyjnego dotacje dostaną duże firmy. W 7 z nich powstanie łącznie 175 nowych miejsc pracy. Unijne pieniądze dostaną też 4 mikroprzedsiębiorstwa, które utworzą 22 miejsca pracy.

Przedsiębiorcy mogą kupić m.in. sprzęt i maszyny poligraficzne, maszyny do produkcji prototypów modeli biżuterii, piekarnicze, do produkcji osi do przyczep, obróbki elementów metalowych, ale też sprzęt medyczny na potrzeby radiologii.

Na lata 2007-2013 Podlaskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego ma z UE 636 mln euro. Większość środków jest już rozdysponowana w konkursach. Jak informował wcześniej urząd, w 2011 roku będzie jeszcze jeden konkurs dla firm, w którym do zdobycia na inwestycje będzie 11,7 mln euro. Ma on być ogłoszony wiosną.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »