reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Temat: deweloperzy

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu deweloperzy. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące deweloperzy.

Powstanie Deweloperski Fundusz Gwarancyjny

Aktualizacja: 21.04.2021

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny ma zwiększyć ochronę osób kupujących nowe mieszkanie w przypadku upadku firmy deweloperskiej. »

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny - zabezpieczenie dla deweloperów i nabywców

Aktualizacja: 15.04.2021

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny ma zwiększyć ochronę osób kupujących nowe mieszkanie w przypadku upadku firmy deweloperskiej i wyeliminować ryzyko utraty przez nabywców środków finansowych na mieszkaniowych rachunkach powierniczych. Deweloperski Fundusz Gwarancyjny zasilą składki płacone przez deweloperów. »

Ceny mieszkań w 2021 roku wzrosną o 3-8 proc.

Aktualizacja: 14.04.2021

Ceny mieszkań w 2021 roku wzrosną o 3-8 proc. Ten rok będzie także czasem przetasowań w strukturze nabywców mieszkań. »

Deweloperzy nie odnotowali wyhamowania popytu inwestycyjnego

Aktualizacja: 13.04.2021

Rynek nieruchomości. Deweloperzy w Polsce nie odnotowali jak dotąd wyhamowania popytu inwestycyjnego, mimo spadku stawek czynszu najmu i rosnących cen zakupu mieszkań - podał NBP w raporcie z rynku nieruchomości za IV kwartał 2020 r. »

Nowa ustawa deweloperska to strzelanie do muchy z armaty [VIDEO]

Aktualizacja: 29.03.2021

Co zmienia nowa ustawa deweloperska? Zwiększy się ochrona prawna nabywców mieszkań, ale za to trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Trudno jednoznacznie wskazać wygranego w sytuacji, gdy efektem będzie wzrost cen mieszkań. »

Nowa ustawa deweloperska - co się zmieni?

Aktualizacja: 29.03.2021

Nowa ustawa deweloperska. Zwiększy się ochrona prawna nabywców mieszkań, ale za to trzeba będzie dodatkowo zapłacić. Trudno jednoznacznie wskazać wygranego w sytuacji, gdy efektem będzie wzrost cen mieszkań. »

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny zwiększy ochronę nabywców mieszkań

Aktualizacja: 29.03.2021

Deweloperski Fundusz Gwarancyjny, który ma zwiększyć ochronę nabywców mieszkań, spowoduje także wzrost cen nieruchomości. Deweloperski Fundusz Gwarancyjny będą zasilać składki wpłacane przez deweloperów. »

Nowe mieszkania - które mieszkania są najtańsze?

Aktualizacja: 15.03.2021

Najmniejsze mieszkania. W jakiej cenie znajdziemy najtańsze, nowe mieszkania w ofercie deweloperów? W których inwestycjach? Jaka mają powierzchnię? »

Jakich mieszkań szukają milenialsi?

Aktualizacja: 10.03.2021

Milenialsi na rynku nieruchomości. Młodzi dorośli, zwani też pokoleniem milenialsów (lub pokoleniem Y) mają inne oczekiwania co do miejsca zamieszkania niż starsze pokolenia. Wielu nadal mieszka z rodzicami, sporą grupę stanowią wynajmujący, ale są też tacy, którzy kupują mieszkania na własność. Jakich lokali szukają? Na co zwracają uwagę? »

Czy mieszkania będą powstawać na gruntach gminnych?

Aktualizacja: 19.02.2021

Ustawa lokal za grunt. Czy deficyt terenów pod budowę mieszkań skłania deweloperów do pozyskiwania gruntów gminnych i współpracy z samorządami? Czy firmy będą budować na państwowych działkach w zamian przekazując część mieszkań? »

Rekordowa liczba rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych w styczniu 2021 roku

Aktualizacja: 19.02.2021

Inwestycje mieszkaniowe - styczeń 2021 r. Deweloperzy nadrabiają zaległości z ubiegłego roku. Do tego mamy spory popyt na nowe mieszkania. W efekcie styczeń pod względem liczby rozpoczynanych inwestycji był najbardziej pracowitym początkiem roku w historii polskiej deweloperki. »

Nowe mieszkania w 2021 r. - jakie założenia sprzedażowe przyjęli deweloperzy?

Aktualizacja: 11.02.2021

Nowe mieszkania w 2021 r. W jaką stronę zmierza rynek nowych mieszkań? Jak pandemia wpływa na sprzedaż? Jakie założenia sprzedażowe przyjęli deweloperzy na ten rok? »

Ustawa "lokal za grunt" wsparciem dla deweloperów

Aktualizacja: 04.02.2021

Ustawa "lokal za grunt" zakłada uwolnienie atrakcyjnych działek w miastach, ale nie będzie kluczowym wsparciem dla branży deweloperskiej. Wszystko będzie zależeć od tego, jaką ofertę dla inwestorów przygotują samorządy, a jeśli będą to mało atrakcyjne grunty, to zainteresowanie będzie znikome - ocenił Przemysław Dziąg, radca prawny Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD). »

Pandemia nie zatrzymała rynku biurowego

Aktualizacja: 03.02.2021

Rynek powierzchni biurowych. Pomimo swojego niepowtarzalnego charakteru 2020 rok przyniósł Warszawie dwukrotnie więcej nowych biur niż rok poprzedni. Dzięki dużej aktywności deweloperów w największych miastach w Polsce jest już łącznie ponad 12 mln mkw. powierzchni biurowych. W roku 2021 liderzy rynku deweloperskiego zapowiadają ukończenie kolejnych, dużych inwestycji. Plany firm, realizujących projekty biurowe w całym kraju dotyczą oddania nawet 800 tys. mkw. nowych powierzchni. »

Podsumowanie 2020 roku na rynku mieszkaniowym

Aktualizacja: 23.12.2020

2020 z pewnością był to czas, który można zaliczyć do niezwykle dynamicznych i mało stabilnych, z uwagi m.in. na wybuch pandemii. Jak wyglądała sytuacja firm deweloperskich na przestrzeni czterech kwartałów? Czy 2021 rok przyniesie w końcu moment pęknięcia tzw. „bańki mieszkaniowej”? »

reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Vindicat sp. z o.o.

Vindicat to ogólnopolska firma windykacyjna realizująca usługi odzyskiwania należności. Jesteśmy również pionierem w tworzeniu rozwiązań informatycznych, umożliwiających samodzielne odzyskiwanie długów przez wierzycieli. VCAT.pl to internetowa platforma skutecznej windykacji należności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama