reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Jak wydłuzyć czas pracy notebooka na baterii

Jak wydłuzyć czas pracy notebooka na baterii

Wbudowana bateria w notebooku pozwala na pracę w każdych warunkach, bez konieczności stałego podłączenia do gniazdka elektrycznego. Sprawdź, jak za pomocą kilku prostych zabiegów można ograniczyć jej wyczerpywanie i tym samym wydłużyć działanie komputera na zasilaniu bateryjnym.

1. Rozpraw się z pożeraczami zasobów

Zakończ procesy systemowe, które pracują w tle i nie mają w danym momencie strategicznego znaczenia dla działania komputera. Jeśli nie jesteś podłączony do Internetu możesz wyłączyć firewalla oraz oprogramowanie antywirusowe.

2. Odłącz zewnętrzne urządzenia

Zewnętrzne urządzenia podłączane do komputera za pośrednictwem portów USB zużywają dużo energii. Odłącz je zatem i pozostaw jedynie takie, z których aktywnie korzystasz i są niezbędne do pracy.

Polecamy: Notebook - kupować nowy czy wymienić podzespoły?

Polecamy: Notebook multimedialny jako partner w biznesie

3. Opróżnij napęd optyczny

Pozostawiona sama sobie płyta CD, która od czasu do czasu wiruje w napędzie optycznym może zużywać cenną energię z baterii. Wyjmij ją z napędu optycznego.

4. Dostosuj jasność ekranu

Możesz zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do oświetlenia ekranu LCD notebooka. Wystarczy zmniejszyć jasność w ustawieniach wyświetlacza.

5. Wyłącz dźwięk

Podczas normalnej pracy biurowej, zazwyczaj nie potrzebujesz dźwięku. Wycisz wbudowane głośniki i wyłącz domyślny schemat dźwięków systemowych. Staraj się również nie używać programów do multimediów.

6. Wyłącz wygaszacz ekranu

Aby zmaksymalizować czas pracy notebooka na baterii warto wyłączyć wygaszacz ekranu.

7. Dostosuj zarządzanie zasilaniem

Każdy komputer z systemem Windows posiada panel do zarządzania zasilaniem. Zawiera on kilka domyślnych trybów, między innymi przystosowanych do pracy na baterii. Możesz dzięki niemu ustawić automatyczne wygaszanie monitora, twardego dysku, a także hibernację po upłynięciu określonego czasu bez aktywności użytkownika.

8. Hibernuj zamiast usypiać

Tryb hibernacji będzie bardziej oszczędny dla posiadacza notebooka, bowiem w przypadku typowego uśpienia, system Windows wyłącza twardy dysk oraz monitora, podczas gdy pamięć komputera pozostaje aktywna, a procesor zwalnia swoją prędkość obliczeniową. Hibernacja powoduje całkowite wyłączenie komputera po uprzednim zapisaniu jego stanu.

9. Dbaj o wentylację oraz temperaturę

Komputer, który narażasz na przegrzanie w wyniku zablokowanych otworów wentylacyjnych lub podwyższonej temperatury środowiska pracy zużywa energię z baterii o wiele szybciej. Dbaj o odpowiednią wentylację oraz temperaturę w miejscu pracy notebooka.

10. Defragmentuj twardy dysk

Im szybciej twardy dysk znajduje dane, tym mniej zużywa energii. Postaraj się zatem regularnie defragmentować dane, aby skrócić czas dostępu do danych.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Notebook - jak wydłużyć czas pracy na baterii?
Notebook - jak wydłużyć czas pracy na baterii?

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Mosiej

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama