reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > E-głosowanie w Polsce?

E-głosowanie w Polsce?

Duże koszty wdrożenia i niewielkie korzyści wprowadzenia e-głosowania w Estonii, to niektóre z przyczyn niechęci do tej formy przeprowadzenia wyborów. Z kolei dostępność i weryfikowalność przechylają szalę zwycięstwa na korzyść jej wprowadzenia. Tymczasem, już za 2 tygodnie testy pierwszego polskiego systemu do głosowania. Czy warto wprowadzać e-voting w Polsce, a jeśli nie, to dlaczego? Dziennik Internautów szukał odpowiedzi na te pytania.

Jak wynika z raportu przygotowanego przez Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) Polska, pod względem informatyzacji jest obecnie na 69 miejscu na 134 krajów. Wynika z tego, że słabo wykorzystujemy dostępne technologie.

Jednym z czynników informatyzacji jest wprowadzenie głosowania przez internet. Odkąd wdrożono takie rozwiązanie w innych krajach, toczy się dyskusja o potrzebie głosowania przez sieć w Polsce.

Wybory powszechne za pośrednictwem internetu z różnym powodzeniem przeprowadzane były w wielu krajach. Obecnie przygotowania do tej formy głosowania trwają także w naszym kraju, choć są na razie prowadzone przez instytucje pozarządowe.

Źródło: DI

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Daria Legierska – Kowolik

Jest specjalistką z zakresu prawa pracy w tym zbiorowego prawa pracy oraz prawa cywilnego i zobowiązań w kancelarii prawnej Achtelik Siwka i Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni sp.p. z siedzibą w Katowicach.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama