reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Gwarancje kredytowania dla małych i średnich firm

Gwarancje kredytowania dla małych i średnich firm

Najważniejsze jest odblokowanie i wzmocnienie inwestycji. Za kilkanaście dni ruszy program gwarancji kredytowania małych i średnich przedsiębiorstw – powiedział Donald Tusk.

Szef rządu zaznaczył, że Bank Gospodarstwa Krajowego będzie mógł udzielić gwarancji w 2013 r. do kwoty 30 mld zł, co umożliwia bankom udzielenie kredytów w wysokości 50 mld zł.  - Rozpoczynamy gigantyczne przedsięwzięcie. Będzie ono miało bezpośredni wpływ na zatrudnianie osób przez firmy - podkreślił premier.


Według Donalda Tuska, walce z bezrobociem służą także działania podejmowane przez ministerstwo pracy i polityki społecznej, m.in. reforma urzędów pracy ułatwiająca znalezienie zatrudnienia przez osoby bezrobotne. - Zdaję sobie sprawę, że rok 2013 to będzie wyścig na śmierć i życie, z jednej strony będą znikały miejsca pracy, ale z innej będą one powstawały w większej ilości.


Premier odniósł się także do prognozy Komisji Europejskiej dotyczącej polskiego PKB i poziomu deficytu finansów publicznych. - Wynik polskiego PKB na poziomie 1,2 proc. w 2013 r. to prognoza ostrożna. Uważam, że będzie wyżej. Pamiętajmy też, że dla strefy euro KE prognozuje minus 0,3 proc. PKB - podkreślił. Jak dodał, optymistyczne jest, że KE prognozuje polski deficyt na poziomie bliskim 3 proc. - Oznacza to, że nikt nie zakłada, że sytuacja kryzysowa w Europie spowoduje destabilizację finansową w Polsce. Jest to prognoza budująca - ocenił Donald Tusk.


Zobacz: Bierny bezrobotny zostanie wykreślony z rejestru

reklama

Czytaj także

Źródło:

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Celichowscy Służewska-Woźnicka Spółka Partnerska Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama