reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przepisy konsumenckie dla przedsiębiorców

Przepisy konsumenckie dla przedsiębiorców

Do 1 października przedsiębiorcy mogą składać do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zamówienia na bezpłatne broszury na temat praw konsumentów.

UOKiK przypomina właścicielom firm, że nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania. Dlatego przygotował dla przedsiębiorców bezpłatną publikację „Przepisy konsumenckie dla przedsiębiorców”, w której objaśnia stosowanie przepisów konsumenckich w praktyce.


Zainteresowani do 1 października 2010 r. mogą zgłaszać do UOKiK, e-mailem bądź listownie, chęć otrzymania broszury. We wniosku należy podać imię i nazwisko, nazwę instytucji, dokładny adres pocztowy oraz wskazać ilość zamawianych egzemplarzy. Dystrybucja wydawnictwa odbędzie się w listopadzie br.


Publikacja jest odpowiedzią UOKiK na problemy przedsiębiorców ze stosowaniem przepisów. Świadczy o tym liczba zgłaszanych do Prezesa UOKiK zawiadomień o podejrzeniu stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów.


Broszura w przystępny sposób wyjaśnia podstawowe zasady regulujące relacje pomiędzy stronami w szczególności związane ze sprzedażą towarów i usług. Przedsiębiorcy znajdą w niej informacje na temat rodzajów umów oraz wynikających z nich zobowiązań stron oraz sposobów załatwiania reklamacji w przypadku sporu.  


W wydawnictwie poruszono również kwestie nieuczciwych zachowań rynkowych, publikując „czarne listy” agresywnych praktyk handlowych oraz działań uznanych za wprowadzające w błąd.  Publikacja zawiera także wykaz najważniejszych aktów prawnych związanych z ochroną konsumentów.

oprac. Alicja Fal

reklama

Czytaj także

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Stachowiak

Marketing Team Leader w firmie HR Tools

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama