reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Zmiany podatkowe w 2010 roku

Zmiany podatkowe w 2010 roku

Rok 2010 przyniósł liczne zmiany w podatkach. Nie są to może oprócz VAT zmiany fundamentalne, tym niemniej warto się z nimi zapoznać, bo skutki nieznajomości prawa podatkowego są najczęściej opłakane.

Zmienione zasady ustalenia miejsca świadczenia usług, nowe zasady rejestracji, czy zmiany w deklarowaniu wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów - to tylko niektóre nowości jakie zaczną obowiązywać od nowego 2010 roku. Zmieniły się również kwoty limitów związanych z VAT.

Zobacz także: VAT.wieszjak.pl

Szczęśliwie większe zmiany oszczędziły ten podatek. Zmieniono część formularzy PIT. Wyłączono możliwość zaliczania do kosztów podatkowych dodatkowej opłaty produktowej, o której mowa w art. 42 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (Dz.U. Nr 79, poz. 666), z tym że kosztem uzyskania przychodów są poniesione wydatki, o których mowa w art. 37 ust. 4, oraz poniesione opłaty, o których mowa w art. 38 ust. 2 tej ustawy.

Od 2010 roku nie można też zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatków sfinansowanych ze środków otrzymanych w ramach programów finansowanych z udziałem środków europejskich, które zostały wypłacone za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego, a które są zwolnione z PIT na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 136 i 137 ustawy o PIT.

Więcej: Podatki 2010

Zobacz także: PIT.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


INFORLEX Twój Biznes Covid-19 i tarcza antykryzysowa98.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria prawna LEXBRIDGE

Kancelaria LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni sp. k. jest obecna na rynku od 2006 roku. Zespół kancelarii prowadzi sprawy przedsiębiorców i osób indywidualnych. Znaczną część jego aktywności obejmują spory sądowe prowadzone w sądach powszechnych na obszarze całej Polski i we wszystkich instancjach. Kancelaria reprezentuje również Klientów w postępowaniach przed Sądem Najwyższym i sądami administracyjnymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama