reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Ministerstwo Gospodarki na EXPO

Ministerstwo Gospodarki na EXPO

Wraz z 1 listopada br. została zamknięta wystawa EXPO 2010 w Szanghaju, a wraz z nią polskie stanowisko promocyjne. Rozwój współpracy z Chinami oraz popularyzacja krajowej gospodarki na świecie to cele wizyty wiceministrów gospodarki Dariusza Bogdana i Rafała Baniaka na targach.

Podsekretarz stanu w MG Dariusz Bogdan, odpowiedzialny m.in. za zagadnienia elektronicznej gospodarki, przewodził misji polskich przedsiębiorców z branży ICT (Information and Communication Technologies) do Chin.

W Pekinie polska delegacja spotkała się z przedstawicielami Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informatycznych (MIIT). Wiceminister Bogdan poinformował, że w ramach programu promocji gospodarki, będą kreowane polskie specjalności eksportowe. – Chcemy, aby jedną z nich stały się technologie informatyczne – powiedział. Przypomniał, że rynek IT jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. – Jest on obecnie wart ok. 13 mld euro. Rynek telekomunikacyjny wyceniamy natomiast na 17 mld euro – powiedział. Według wiceministra Bogdana, współpraca z polskimi firmami w tym obszarze stworzyłaby chińskim kooperantom możliwość ekspansji na rynek UE.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

Chiny są największym partnerem handlowym Polski w Azji pod względem wartości wymiany handlowej ogółem oraz wielkości importu. Wg danych GUS, polski eksport do Chin w 2009 r. wzrósł o 21 proc., przekraczając 1 mld euro, a import spadł o 13 proc. i wyniósł 9,8 mld euro.

Dwustronny handel nadal zyskuje na znaczeniu dla obu partnerów. Tylko w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2010 r. nasz eksport do tego kraju wzrósł o kolejne 28 proc., osiągając 7,9 mld euro, natomiast import wzrósł o 24 proc., zamykając się w sumie 7,795 mld euro.

Źródło: MG

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

REWIT

Misją REWIT od 25 lat jest bycie doradcą i partnerem biznesowym w zmieniającym się świecie i otoczeniu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama