| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > GUS. W maju nastroje konsumenckie poprawiły się

GUS. W maju nastroje konsumenckie poprawiły się

W maju 2011 r. odnotowano poprawę nastrojów konsumenckich społeczeństwa w stosunku do poprzedniego miesiąca - podał w środę GUS. Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej wzrósł o 0,4 pkt proc. mdm, a wskaźnik wyprzedzający o 2,1 pkt. proc. miesiąc do miesiąca.

 

"Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, poprawił się w maju 2011 r. o 0,4 pkt proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca i ukształtował na poziomie -26,4 pkt proc. Zanotowany poziom wskaźnika jest jednak niższy o 14,1 pkt proc. od wyniku z maja poprzedniego roku" - napisano.

 

"Wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej (WWUK), syntetycznie opisujący oczekiwane w najbliższych miesiącach tendencje konsumpcji indywidualnej, poprawił się o 2,1 pkt proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca i ukształtował na poziomie -27,7 pkt proc. Wartość tego wskaźnika była niższa niż 12 miesięcy wcześniej o 9,7 pkt proc." - dodano.

 

"Najbardziej znaczącą poprawę nastrojów konsumenckich w stosunku do poprzedniego miesiąca odnotowano (podobnie jak w kwietniu w stosunku do marca) w odniesieniu do oczekiwanych zmian w następnych 12 miesiącach w poziomie bezrobocia (spadek wartości bezwzględnej wskaźnika o 7,1 pkt proc.). Poprawiły się także, podobnie jak w poprzednim miesiącu, oceny zaistniałych, jak i oczekiwanych zmian sytuacji finansowej gospodarstw domowych (po 0,7 pkt proc.) oraz oczekiwanych (w następnych 12 miesiącach) zmian w sytuacji ekonomicznej kraju (o 1 pkt proc.)" - dodano.

 

Nieznacznie pogorszyły się oceny zaistniałych zmian w sytuacji ekonomicznej kraju, dokonywania ważnych zakupów dla gospodarstw domowych w obecnych warunkach oraz oczekiwanych możliwości oszczędzania pieniędzy.

 

 

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Dąbrowska

Ekspert z zakresu doradztwa personalnego  

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »