| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > GUS. W maju nastroje konsumenckie poprawiły się

GUS. W maju nastroje konsumenckie poprawiły się

W maju 2011 r. odnotowano poprawę nastrojów konsumenckich społeczeństwa w stosunku do poprzedniego miesiąca - podał w środę GUS. Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej wzrósł o 0,4 pkt proc. mdm, a wskaźnik wyprzedzający o 2,1 pkt. proc. miesiąc do miesiąca.

 

"Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej (BWUK), syntetycznie opisujący obecne tendencje konsumpcji indywidualnej, poprawił się w maju 2011 r. o 0,4 pkt proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca i ukształtował na poziomie -26,4 pkt proc. Zanotowany poziom wskaźnika jest jednak niższy o 14,1 pkt proc. od wyniku z maja poprzedniego roku" - napisano.

 

"Wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej (WWUK), syntetycznie opisujący oczekiwane w najbliższych miesiącach tendencje konsumpcji indywidualnej, poprawił się o 2,1 pkt proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca i ukształtował na poziomie -27,7 pkt proc. Wartość tego wskaźnika była niższa niż 12 miesięcy wcześniej o 9,7 pkt proc." - dodano.

 

"Najbardziej znaczącą poprawę nastrojów konsumenckich w stosunku do poprzedniego miesiąca odnotowano (podobnie jak w kwietniu w stosunku do marca) w odniesieniu do oczekiwanych zmian w następnych 12 miesiącach w poziomie bezrobocia (spadek wartości bezwzględnej wskaźnika o 7,1 pkt proc.). Poprawiły się także, podobnie jak w poprzednim miesiącu, oceny zaistniałych, jak i oczekiwanych zmian sytuacji finansowej gospodarstw domowych (po 0,7 pkt proc.) oraz oczekiwanych (w następnych 12 miesiącach) zmian w sytuacji ekonomicznej kraju (o 1 pkt proc.)" - dodano.

 

Nieznacznie pogorszyły się oceny zaistniałych zmian w sytuacji ekonomicznej kraju, dokonywania ważnych zakupów dla gospodarstw domowych w obecnych warunkach oraz oczekiwanych możliwości oszczędzania pieniędzy.

 

 

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Barnik

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK