| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Obniżenie CIT możliwe, ale tylko w sprzyjających warunkach gospodarczych

Obniżenie CIT możliwe, ale tylko w sprzyjających warunkach gospodarczych

Minister finansów Jacek Rostowski zapowiedział we wtorek w Senacie obniżenie podatku CIT, ale tylko wtedy, gdy pozwolą na to warunki gospodarcze.

"Nie będziemy zachowywali się w sposób nieodpowiedzialny, obniżając podatki w sytuacji, gdyby to miało zagrozić podwyższeniem deficytu budżetowego i zwiększeniem kosztów obsługi długu publicznego" - powiedział Rostowski podczas senackiej debaty nad ustawą budżetową na 2008 rok.

Senatorowie dopytywali przedstawicieli ministerstwa finansów o wysokość długu publicznego. Wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska wyjaśniła, że dług sektora instytucji rządowych i samorządowych według wstępnych danych powinien ukształtować się na koniec 2007 roku na poziomie 545 mld zł, czyli o 40 mld zł więcej niż na koniec 2006 roku. "W relacji do PKB będzie on stanowić 47,1 proc." - dodała.

"Jeżeli chodzi o poziom długu publicznego, to jest on w dużej mierze uzależniony od tego, jak będzie się kształtował kurs euro i dolara. Mamy zadłużenie w tych walutach. Z tytułu przyrostu zadłużenia dług nie powinien przekroczyć 590 mld zł (w 2008 r.- PAP)" - powiedziała Suchocka-Roguska.

Przypomniała, że koszy obsługi długu krajowego i zagranicznego przewidziane w ustawie budżetowej na 2008 rok kształtują się na poziomie około 27,7 mld zł.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adam Szkurłat

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »