reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Obniżenie CIT możliwe, ale tylko w sprzyjających warunkach gospodarczych

Obniżenie CIT możliwe, ale tylko w sprzyjających warunkach gospodarczych

Minister finansów Jacek Rostowski zapowiedział we wtorek w Senacie obniżenie podatku CIT, ale tylko wtedy, gdy pozwolą na to warunki gospodarcze.

"Nie będziemy zachowywali się w sposób nieodpowiedzialny, obniżając podatki w sytuacji, gdyby to miało zagrozić podwyższeniem deficytu budżetowego i zwiększeniem kosztów obsługi długu publicznego" - powiedział Rostowski podczas senackiej debaty nad ustawą budżetową na 2008 rok.

Senatorowie dopytywali przedstawicieli ministerstwa finansów o wysokość długu publicznego. Wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska wyjaśniła, że dług sektora instytucji rządowych i samorządowych według wstępnych danych powinien ukształtować się na koniec 2007 roku na poziomie 545 mld zł, czyli o 40 mld zł więcej niż na koniec 2006 roku. "W relacji do PKB będzie on stanowić 47,1 proc." - dodała.

"Jeżeli chodzi o poziom długu publicznego, to jest on w dużej mierze uzależniony od tego, jak będzie się kształtował kurs euro i dolara. Mamy zadłużenie w tych walutach. Z tytułu przyrostu zadłużenia dług nie powinien przekroczyć 590 mld zł (w 2008 r.- PAP)" - powiedziała Suchocka-Roguska.

Przypomniała, że koszy obsługi długu krajowego i zagranicznego przewidziane w ustawie budżetowej na 2008 rok kształtują się na poziomie około 27,7 mld zł.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

GSW Legal Grabarek, Szalc i Wspólnicy Sp.k.

Warszawska kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama