reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Zatrudnienie nie musi kosztować

Zatrudnienie nie musi kosztować

Niepełnosprawni intelektualnie korzystają już z programów zatrudnienia wspomaganego oraz specjalnego doradztwa i pośrednictwa pracy.

 
Kosztów zatrudnienia niepełnosprawnych intelektualnie nie musi ponosić państwo – mówiła Krystyna Mrugalska, prezes Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, w trakcie konferencji „Z warsztatów terapii zajęciowej do pracy – rozwiązania systemowe”. Jej zdaniem osoby te mogą same zarobić na utrzymanie, dzięki nowym formom zatrudnienia, takim jak warsztaty pracy chronionej (w Niemczech ponad 260 tys. osób pracuje w tego typu placówkach), a przede wszystkim poprzez zatrudnienie wspomagane. Polega ono na pracy w skróconym wymiarze czasu i przy współpracy z asystentem osoby niepełnosprawnej. W Polsce taki system zatrudnienia funkcjonuje we Wrocławiu. Z kolei m.in. w Warszawie, Poznaniu i Bytomiu istnieją już pierwsze profesjonalne Centra Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

O miejscu warsztatów terapii zajęciowej w systemie aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnościami szczególnie utrudniającymi wejście na rynek pracy mówiła Alina WojtowiczPomierna z Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

ŁUKASZ GUZA
lukasz.guza@infor.pl


reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Pakiet Kadrowy: Wynagrodzenia 2020 + Czas pracy 2020 + Zatrudnianie i zwalnianie pracowników + Uprawnienia rodziców w pracy177.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Piskorski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama