reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Indeks Biznesu wzrósł w III do poziomu 54 pkt.

Indeks Biznesu wzrósł w III do poziomu 54 pkt.

Kwartalny Indeks Biznesu, przygotowywany przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan, wzrósł w marcu do poziomu 54 pkt z 53 pkt, a roczny pozostał na poziomie 66 pkt.

"Oczekuje się utrzymania dobrej koniunktury, a nawet jej poprawy w ciągu tego roku. Wysoki od początku wskaźnik indeksu rocznego przy rosnącej teraz tendencji wskaźnika kwartalnego sugerują, że przyspieszanie gospodarki w końcówce ub. roku jest obecnie kontynuowane i znikają obawy o okresowe przyhamowanie tempa, jakie pojawiły się na początku roku" - napisano w komentarzu."Popyt wewnętrzny staje się istotnym motorem wzrostu, przy zachowaniu odpowiednich proporcji szybszego tempa wzrostu inwestycji niż konsumpcji, która rośnie również wolniej od tempa wzrostu PKB. Oznacza to, że znajdujemy się na solidnej zrównoważonej ścieżce wzrostu bez inflacyjnego zagrożenia" - dodano.Według PKPP dobrze rokują także wyniki firm."Utrzymujące się już drugi rok bardzo dobre wyniki finansowe przedsiębiorstw skłaniają również do optymistycznej prognozy. Eksport nadal nie słabnie, a coraz częściej pojawia się dodatnie saldo handlowe. Mimo zawirowań politycznych początek roku nie wskazuje na malejący, a raczej rosnący napływ zagranicznych inwestycji bezpośrednich" - dodano.Indeks Biznesu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan jest wskaźnikiem koniunktury gospodarczej w kraju, obliczanym i publikowanym miesięcznie od początku 2003 roku.Powstaje na podstawie prognoz czołówki ekonomistów polskich oceniających koniunkturę na bieżący kwartał, półrocze i cały rok. Liczony jest w skali 100-punktowej, w której 50 odpowiada prognozie wzrostu gospodarczego w granicach 3-3,5 proc.PKB rocznie.


reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sandra Zawadzka

doradca podatkowy, specjalista z zakresu rozliczeń podatku od towarów i usług w jednostkach samorządu terytorialnego oraz procedur podatkowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama