REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Budowa gazociągu nie jest sukcesem Polski

REKLAMA

Prezydent Aleksander Kwaśniewski uważa, że budowa Gazociągu Północnego między Rosją a Niemcami, z pominięciem naszego kraju, "nie jest sukcesem Polski".
Według niego, także z punktu widzenia polityki UE, nie jest to dobra wiadomość. 8 września w Berlinie ma zostać podpisana wstępna umowa między Rosją a Niemcami w sprawie budowy pod dnem Bałtyku gazociągu, konkurencyjnego do tzw. drugiej nitki rurociągu jamalskiego, przebiegającego przez terytorium Polski.

"Z punktu widzenia Unii Europejskiej (...), wspólnej polityki UE wobec Rosji, to nie jest wydarzenie dobre, jeżeli jedno z państw Unii, ważne państwo Unii - Niemcy, taką politykę prowadzą, zarówno ponad naszymi głowami, jak i głowami UE, bo w istocie jest to projekt rosyjsko-niemiecki, wyłączony z tej wspólnej koncepcji europejskiej" - powiedział Kwaśniewski w Radiu Zet.

"Na pewno to nie jest sukces Polski. Natomiast oczywiście bardzo wiele zależy jeszcze od strony ekonomicznej (...), bo pamiętajmy, że to jest na razie intencja, sami Niemcy mają wątpliwości, czy w sensie finansowym jest to projekt efektywny" - mówił Kwaśniewski.

Zdaniem prezydenta, gdyby Donald Tusk przekonał "swoją koleżankę partyjną panią Angelę Merkel (szefowa CDU - red.PAP), która będzie prawdopodobnie kanclerzem, żeby Niemcy wycofały się z tego projektu, uznawałbym to za wielki sukces i znakomity wstęp do prezydentury".

W ocenie Kwaśniewskiego, w billboardach PO z hasłami "Premier z Krakowa" i "Prezydent Tusk" "jest za dużo pychy". "I to jest taka moja dobra rada, żeby spuścić trochę z tonu. To wyborcy zadecydują. Premierem zostaje się w momencie uzyskania nominacji" - powiedział prezydent. Dodał, że "arogancja i pycha nikomu dobrze nie zrobiła i wszyscy kandydaci powinni o tym pamiętać".

Kwaśniewski powołał się na doświadczenia SLD. "Jeżeli poprzedni rząd i poprzednia koalicja, przede wszystkim Sojusz Lewicy Demokratycznej ma dziś kłopoty, to one w dużej mierze wynikają przecież z arogancji i ze stylu władzy, a nie z czystych efektów, na pewno nie z wyników gospodarczych, które są jedne z najlepszych. Gdyby za wyniki gospodarcze wybierano, to rząd SLD trwałby jeszcze długo" - mówił prezydent.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA