REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Pisma i druki

Finansowanie
Umowa użyczenia samochodu
Użyczenie jest sposobem na bezpłatne korzystanie z cudzego samochodu. Umowy tego typu najczęściej zawiera się między członkami rodziny lub osobami mającymi do siebie duże zaufanie.
Deklaracja wekslowa
Deklaracja wekslowa to umowa jaka towarzyszy podpisywaniu weksla in blanco. Z deklaracji wekslowej wynikają zasady wypełnienia weksla in blanco. Nie ma jednak obowiązku zawierania tego typu umów.
Weksel własny
Weksel własny zawiera bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy weksla do zapłaty oznaczonej w nim kwoty. Weksel jest papierem wartościowym.
Weksel trasowany poręczony
Weksel trasowany to papier wartościowy, w którym wystawca zobowiązuje się, że osoba trzecia zapłaci remitentowi bezwarunkowo określoną kwotę pieniędzy. Weksel taki może być poręczony. Poręczenie wekslowe nazywa się awalem.
Umowa zastawu
Zastaw jest ograniczonym prawem rzeczowym służącym zabezpieczeniu wierzytelności. Aby zastaw był skuteczny strony muszą zawrzeć stosowną umowę, musi także dojść do faktycznego wydania rzeczy.
Umowa poręczenia
Przez tego typu umowę poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik zobowiązania nie wykonał. Musi być ona zawarta na piśmie. Jest to często spotykany sposób zabezpieczenia wierzytelności.
Umowa leasingu
Umowę leasingu reguluje obecnie kodeks cywilny. Jest to bardzo popularny w obrocie sposób pozyskiwania środków trwałych dla celów prowadzenia działalności gospodarczej.
Umowa pożyczki
Umowę pożyczki reguluje kodeks cywilny. Przedmiotem pożyczki mogą być pieniądze lub rzeczy oznaczone co do gatunku. Umowa pożyczki nie musi być oprocentowana. Tylko od woli stron zależy czy pożyczkodawcy będą należały się odsetki.
Umowa użyczenia lokalu
Umowa użyczenia pozwala na nieodpłatne korzystanie z lokalu użytkowego. W swej konstrukcji umowa taka przypomina umowę najmu bądź dzierżawy.

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA