REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Pisma i druki

Flota samochodowa
Umowa sprzedaży samochodu
Samochód jest bardzo często przedmiotem umowy. Na podstawie umowy sprzedaży sprzedający zobowiązuje się przenieść własność samochodu na kupującego. Obowiązkiem kupującego jest natomiast zapłata umówionej ceny.
Umowa komisu
Umowę komisu zawiera komisant z komitentem. Komisant to osoba prowadząca działalność gospodarczą polegającą na sprzedaży rzeczy ruchomych na rachunek dającego zlecenie komitenta, lecz w imieniu własnym.
Umowa ustanawiająca zastaw
Zastaw jest ograniczonym prawem rzeczowym służącym zabezpieczeniu wierzytelności. Aby zastaw był skuteczny strony muszą zawrzeć stosowną umowę, musi także dojść do faktycznego wydania rzeczy.
Umowa darowizny samochodu
Umowa darowizny jest źródłem przeniesienia własności. Na jej podstawie darczyńca przenosi własność samochodu na obdarowanego. Obdarowany musi jednak wyrazić na to zgodę. Umowę darowizny samochodu najlepiej zawrzeć na piśmie.
Umowa najmu samochodu
Samochód może być przedmiotem najmu. Wynajmujący zobowiązuje się, na podstawie takiej umowy, oddać rzecz do używania najemcy. Najemca musi natomiast za korzystanie z samochodu płacić umówiony czynsz.
Umowa najmu miejsca garażowego
Wynajmujący zobowiązuje się, na podstawie takiej umowy, oddać do używania najemcy miejsce postojowe w garażu lub na parkingu. Najemca musi natomiast za korzystanie z takiego miejsca płacić umówiony czynsz dzierżawny.
Umowa zamiany samochodu
Przez umowę zamiany każda ze stron zobowiązuje się przenieść na drugą stronę własność samochodu w zamian za zobowiązanie się do przeniesienia własności innego samochodu.
Umowa najmu samochodu wraz z obsługą
Wynajmujący zobowiązuje się, na podstawie takiej umowy, oddać samochód wraz z obsługą do używania, najemcy. Najemca musi natomiast za korzystanie z samochodu i pracę kierowcy płacić umówione wynagrodzenie.
Umowa przewozu
Przez umowę przewozu przewoźnik zobowiązuje się w zakresie działalności swego przedsiębiorstwa do przewiezienia za wynagrodzeniem osób lub rzeczy. Jak zatem widać jest to umowa odpłatna a przewoźnikiem może być tylko przedsiębiorca.
Umowa użyczenia samochodu
Użyczenie jest sposobem na bezpłatne korzystanie z cudzego samochodu. Umowy tego typu najczęściej zawiera się między członkami rodziny lub osobami mającymi do siebie duże zaufanie..

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA