REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Pisma i druki

Pracownicy
Umowa o pracę na czas nieograniczony
Umowa o pracę na czas nieokreślony jest jedną z najpopularniejszych form zatrudnienia. Tego typu umowę reguluje kodeks pracy. Umowę taką można rozwiązać przez wypowiedzenie.
Umowa o prace na czas określony
Umowa o prace można zawrzeć na czas określony jak i nieokreślony. Trzeba jednak pamiętać ze zawarcie trzeciej umowy na czas określony między tymi samymi stronami skutkuje zawarciem umowy na czas nieokreślony.
Umowa na okres próbny
Umowa o pracę zawarta na okres próbny poprzedza zawarcie umowy na czas określony lub nieokreślony. Umowę taką można zawrzeć maksymalnie na trzy miesiące. Po okresie próby pracodawca nie ma obowiązku zawarcia umowy z pracownikiem.
Umowa na zastępstwo
Umowa o pracę na zastępstwo jest zawierana na czas w jakim określony pracownik nie może świadczyć pracy (np. choroba). Wygasa wraz z jego powrotem pracownika do pracy.
Umowa o pracę nakładczą
Umowy o pracę nakładczą (pracę chałupniczą) nie reguluje kodeks pracy. Umowa taka jest rozwiązaniem pośrednim. Przypomina ona zarówno umowę o pracę jak i umowę o dzieło.
Umowa o prace tymczasową
Umowę o pracę tymczasową zawiera pracownik z agencją pracy tymczasowej. Tego typu zatrudnienia nie reguluje kodeks pracy.
Umowa przedwstępna o pracę
Każdą umowę, tak więc i umowę o pracę, można poprzedzić zawarciem umowy tymczasowej. W umowie przedwstępnej strony zobowiązują się do zawarcia w przyszłości umowy przyrzeczonej.
Umowa na czas wykonania określonej pracy
Umowę o pracę można zawrzeć na okres wykonania określonej pracy. Możliwość taka wynika z przepisów kodeksu pracy. Jest to jednak bardzo rzadko spotykana forma zatrudnienia.
Umowa o akwizycję
Jest to umowa nienazwana, nie reguluje jej bowiem kodeks cywilny. Umowa taka przypomina umowę zlecenia.
Rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia przez pracownika
W ściśle określonych przez prawo przypadkach pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę bez okresu wypowiedzenia. Najczęściej ma to miejsce gdy pracodawca łamie podstawowe prawa pracownicze.
Rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia przez pracodawcę
W ściśle określonych przez prawo przypadkach pracodawca może wypowiedzieć umowę o pracę bez okresu wypowiedzenia. Najczęściej ma to miejsce gdy pracownik nie wykonuje swoich podstawowych obowiązków.
Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę
Każda ze stron stosunku pracy, a więc i pracownik i pracodawca, może wypowiedzieć umowę o pracę. Wypowiedzenie umowy jest podstawowym sposobem rozwiązania umowy zawartej na czas nieokreślony.
Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracownika
Każda ze stron stosunku pracy, a więc i pracownik i pracodawca, może wypowiedzieć umowę o pracę. Wypowiedzenie umowy jest podstawowym sposobem rozwiązania umowy zawartej na czas nieokreślony.
Wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas określony
Nie każdą umowę zawartą na czas określony można wypowiedzieć. Taka możliwość musi być przewidziana w treści umowy a na dodatek uprawnienie takie dotyczy tylko umów zawartych na czas dłuższy niż 6 miesięcy.
Propozycja rozwiązania umowy o pracę
Strona stosunku pracy może wystąpić z propozycją rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron jest rozwiązaniem korzystnym zarówno dla pracodawcy jak i pracownika.
Rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron
Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron jest rozwiązaniem korzystnym zarówno dla pracodawcy jak i pracownika. Tego typu porozumienie musi być podpisane przez obydwie strony stosunku pracy.
Umowa o zakazie konkurencji w czasie trwania pracy
Zgodnie z przepisami kodeksu pracy pracownik w umowie o pracę zobowiązać się do nie świadczenia pracy na rzecz innych podmiotów niż obecny pracodawca.
Umowa o zakazie konkurencji po zakończeniu pracy
Umowa o zakazie konkurencji może być kontynuowana również po zakończeniu stosunku pracy. W takiej sytuacji pracownikowi należy się odpowiednie odszkodowanie. Możliwość zawarcia umowy o zakazie konkurencji po zakończeniu stosunku pracy przewiduje kodeks pracy.
Umowa o zakazie konkurencji w czasie trwania i po zakończeniu pracy
Umowa o zakazie konkurencji w czasie trwania i po zakończeniu pracy ma źródło w przepisach prawa pracy.
Umowa o wykorzystaniu prywatnego samochodu do celów służbowych
Umowa o wykorzystaniu prywatnego samochodu do celów służbowych pozwala na używanie samochodu pracownika do realizowania zadań firmowych.

Niestety nic nie znaleziono
Spróbuj inne zapytanie

REKLAMA