reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Nowa dyrektywa usługowa UE

Nowa dyrektywa usługowa UE

Jak poinformowało Federalne Ministerstwo Gospodarki i Technologii Niemiec, z końcem ubiegłego roku zakończyła się trzyletnia faza wdrażania nowej unijnej dyrektywy usługowej. Nowe prawo UE, które weszło w życie 28 grudnia ub.r., ma złagodzić bariery w swobodnym przepływie usług między państwami członkowskimi UE.

Ułatwienia dotyczą m.in. świadczenia usług i zakładania przedstawicielstw własnej firmy w innych krajach członkowskich UE.

Usługodawca nie będzie już musiał zakładać np. nowej firmy poza swoim krajem, żeby działać na tamtejszym rynku, nie będzie też musiał uzyskiwać koncesji, licencji czy innego rodzaju zezwoleń.

„Ułatwienia te przyczynią się do tego, że przede wszystkim średnie firmy usługowe będą mogły wykorzystać swój potencjał w Europie” – komentuje niemiecki minister gospodarki i technologii Rainer Brüderle.

Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie we wszystkich krajach UE tzw. „jednolitych punktów kontaktowych”, służących jako źródło informacji i dokumentacji dla usługodawców. Funkcję tę może spełniać portal internetowy lub, jak w przypadku Niemiec, portal połączony z punktami off-line, pozwalającymi na bezpośredni kontakt z doradcą.

AHK/IN

Zobacz także: Finanse i rozwój Wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Asseco Business Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama