reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Pomoc w spłacie kredytu tracącym pracę

Pomoc w spłacie kredytu tracącym pracę

Rząd postanowił wdrożyć jeden z elementów pakietu antykryzysowego. Jeśli spłacając kredyt hipoteczny stracisz pracę (nie ze swojej winy) – będziesz mógł liczyć na nieoprocentowaną pożyczkę z Funduszu Pracy, z której będą spłacane raty. Pomoc będzie trzeba jednak oddać, a przysługiwać będzie najwyżej przez 12 miesięcy.

Z opisywanej możliwości uzyskania dopłaty do kredytu hipotecznego (co ważne, tylko hipotecznego) będzie można skorzystać od 5 sierpnia br., kiedy to wejdą w życie odpowiednie przepisy. Wnioski składane wcześniej będą pozostawiane bez rozpoznania (choć w urzędach powinniśmy być o tej okoliczności powiadomieni).

W założeniu ustawy z pomocy będzie można skorzystać do 31 rudnia 2010 roku - jest więc prawem tymczasowym (co jednak z czasem może się zmienić -podobnie było z ustawą pozwalającą na uzyskanie zwrotu VAT za materiały budowlane).

Kto będzie mógł liczyć na pomoc

Pomoc skierowana jest do kredytobiorców kredytów mieszkaniowych zabezpieczonych hipotecznie, którzy z przyczyn od nich niezależnych utracili pracę i zarejestrowali się jako bezrobotni w powiatowym urzędzie pracy i uzyskali prawo do zasiłku. Co ważne- wraz ze znalezieniem innej pracy (nieważne jak płatnej) - pomoc będzie wygasała.

Jest to pewne niedopracowanie ustawy - z uwagi na fakt, iż znaleziona praca (np. poprzez "pośredniak")- może być niewystarczająca na spłacanie kredytu. Bezrobotny - nie może odmówić podjęcia pracy, bez utraty prawa do zasiłku - a tym samym (również) utraty pomocy w spłacie kredytu.

Więcej: Kto uzyska pomoc w spłacie kredytu

Zobacz także: Kredyty.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

TaxCorner

TaxCorner - Kancelaria Doradcy Podatkowego Artur Ratajczak jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą doradztwa podatkowego. Świadczymy usługi doradcze, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie oferujemy usługi najwyższej jakości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama