| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Samochodem na narty > Kurorty narciarskie w Polsce: Województwa zapraszają na stoki

Kurorty narciarskie w Polsce: Województwa zapraszają na stoki

Dla tych, którzy szukają możliwości szusowania na nartach na terenie swojego województwa, przedstawiamy kilka miejscowości na terenie kraju, do których można się wybrać. Nie są to wprawdzie góry, ale radość z jazdy pozostaje.

Stok narciarski Parchatka położony jest w okolicach Puław i Kazimierza Dolnego. Przygotowano tu dwie łatwe trasy narciarskie o długości 360 m każda. Obie są oświetlone, ratrakowane i sztucznie naśnieżane. Na szczyt zabierają narciarzy dwa wyciągi talerzykowe. Przy stoku zlokalizowana jest szkoła narciarska wspomagająca początkujących oraz wypożyczalnia sprzętu. Krasnobród- Chełmowa Góra oferuje gościom trzy trasy zjazdowe o długości 450-600 m, z czego dwie są oświetlone i nasnieżane. Wszystkie obsługuje wyciąg orczykowy. Tak jak poprzedni ośrodek, Chełmowa Góra dysponuje wypożyczalnią i wsparciem instruktorskim.

Zobacz też: Kurorty narciarskie: Czechy

Stok w miejscowości Sulów, położony 13 km od Kraśnika ma dla narciarzy dwie trasy zjazdowe o łącznej długości ok. 0,5 km oraz narciarskie trasy biegowe. Stacja organizuje kuligi i inne regionalne atrakcje. Celejów posiada dwa wyciągii narciarskiei. Na oświetlonym i naśnieżonym stoku można zjechać trasą o długości 250m. Obiekt w Józefowie dysponuje dwoma wyciągami obsługującymi 5 tras zjazdowych o długości 200, 300 i 400 m, z których można korzystać zależnie od ilości śniegu na stoku. Jacnia z kolei posiada dwa wyciągi o długości 460 i 200m oraz możliwość jazdy na pontonach śnieżnych. Trasy są oświetlone i naśnieżane, ponadto dość szerokie, tak aby bezpiecznie mogły zjeżdżać całe rodziny i snowboardziści. Każdy może wypożyczyć tu sprzęt i umówić się na szkolenie z instruktorem w zakresie narciarstwa bądź snowboardu.

Do szusowania na nartach na pięciu trasach zaprasza ośrodek w Rąblowie. Trasy o długości 160, 180, 200, 300, 420 m są oświetlone i sztucznie naśnieżane. Dodatkowo na dzieci czeka ,,ośla łączka’’, a na snowboardzistów snowpark z przeszkodami. W Lublinie tez można znaleźć wyciąg narciarski na terenie Globus SKI. Narciarze mają do dyspozycji dwie trasy zjazdowe, łatwiejszą i trudniejszą, snowpark oraz odkryte lodowisko. Organizatorzy poinformowali, że ośrodek wyjątkowo będzie nieczynny w sezonie zimowym 2011/12.

Zobacz też: Narty w Polsce: Dolny Śląsk

Województwo Mazowieckie

Do szaleństw na nartach zaprasza całoroczny stok narciarski Szczęśliwice w Warszawie, zlokalizowany na terenie Parku Szczęśliwickiego w dzielnicy Ochota. Można tam pojeździć na nartach i snowboardzie, korzystając wcześniej z wypożyczalni sprzętu. Istnieje możliwość zapisania się na szkolenia z instruktorami narciarstwa i snowboardu. Na stoku umieszczono też  zjeżdżalnię grawitacyjną „Alpine Coaster”.

Województwo Łódzkie

Ośrodek Rekreacji i Sportu Góra Kamieńsk zapewnia kilka tras, w tym główną o długości 760 m. Stok jest oświetlony i sztucznie naśnieżany. Narciarze mogą podróżować na górę czteroosobową koleją linową i dwoma wyciągami talerzykowymi. Sprzęt narciarski i snowboardowy można wypożyczyć na miejscu. Szkółka narciarska jest do dyspozycji dzieci i dorosłych.  Zgierz to miasto dysponujące SKI PARKiem " MALINKA ", położonym na stoku Góry Wilamowskiej. Na stoku wytyczono dwie nartostrady - 400 i 200 metrowe. Stok jest sztucznie naśnieżany i oświetlony, by narciarze mogli szaleć do późnych godzin wieczornych. Znajduje się tam także teren zjazdowy dla saneczkarzy. Miłośników białego szaleństwa obsługują dwa wyciągi orczykowe. Można także skorzystać z wypożyczalni sprzętu do narciarstwa i snowboardu oraz  usług instruktorów.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Alicja Moszyńska

Właścicielka firmy Architektura Biznesu: doradza MSP w zakresie budowania marki i kultury firmy, marketingu, negocjacji i obsługi klienta.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »