reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Samochodem na narty > Kurorty narciarskie w Polsce: Śląsk

Kurorty narciarskie w Polsce: Śląsk

Województwo Śląskie, choć nie jest typowo górską krainą, to oferuje kilka kurortów narciarskich, gdzie można szusować na pokrytych białym puchem stokach. Największe z nich, w Szczyrku i Korbielowie, od dawna są w czołówce polskich miejscowości narciarskich i nadal nie tracą na popularności.

Szczyrk

Jeden z lepszych ośrodków do uprawy narciarstwa zjazdowego i snowboardu w Polsce. W kurorcie działa około 25 wyciągów. Są one położone przede wszystkim na północno-zachodnich stokach Skrzycznego, w Szczyrku Białej i na Białym Krzyżu. Większość tras jest sztucznie naśnieżana i przygotowywana przez ratraki. Z powodu nie słabnącej od lat popularności ośrodka, kłopotem w szczycie sezonu może być tłok na drogach dojazdowych oraz na trasach. Sezon trwa jednak do późnej wiosny, co można wykorzystać do aktywności w blasku wiosennego słońcu. ,,Centralny Ośrodek Sportu Skrzyczne’’ posiada bogatą bazę sportową, po to by goście mogli wybrać najbardziej odpowiadającą im formę aktywności, zarówno w lecie jak i zimą. Każdy może wybrać trasę zjazdową dla siebie, mając do dyspozycji 14 km tras zróżnicowanych pod względem trudności. Zespół tras dla narciarzy biegowych obejmuje 18 km, teren jest wyposażony w strzelnicę biathlonową. Do dyspozycji są także dwa wyciągi orczykowe, kolej linowa oraz trzy skocznie narciarskie. ,,Czyrna-Solisko” stanowi duży kompleks narciarski oferujący 22 km tras, przystosowanych przede wszystkim do średnio zaawansowanych narciarzy. Jest tu 11 zróżnicowanych, atrakcyjnych i dobrze utrzymanych tras ( z czego dwie posiadają homologację FIS) oraz 13 wyciągów. Nie brakuje serwisu i wypożyczalni sprzętu, szkółki narciarskiej i zaplecza gastronomicznego. Stacja portowa ,,Biały Krzyż’’ posiada oświetlony stok, a trasy na nim wyznaczone są łatwe i średnio trudne. Dla dzieci przygotowano specjalny stok i wyciąg. Działają tu także szkółki narciarskie. Wyciągi są tu czynne najdłużej w Beskidach. ,,Kaimówka’’ dysponuje dwoma wyciągami i trasami o długości ponad 0.5 km. Na stoku do dyspozycji nowicjuszy są instruktorzy narciarscy i snowboardowi. Trasy są łatwe, polecane dla początkujących miłośników narciarstwa i snowboardu. Ośrodek ,,Beskidek’’ oferuje wyciąg o długości 730 m i sztucznie naśnieżaną i oświetloną trasę zjazdową. Często odbywają się tam różnorodne imprezy medialne. ,,Biła’’ obejmuje dwa stoki, położone znacznie niżej od omówionych wcześniej, dlatego panują tam zazwyczaj nieco gorsze warunki. Pierwsza trasa należy do bardzo trudnych. Jest to stok slalomowy posiadający homologację FIS. Druga, o długości 800 m, jest nieco łatwiejsza. Jak widać oferta zimowa Szczyrku jest bogata i może z pewnością konkurować z Zakopanem.

Zobacz też: Narty w Polsce: Dolny Śląsk

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wybierając się do Wisły możemy mieć pewność, że atrakcji nie zabraknie nam również po nartach.
Wybierając się do Wisły możemy mieć pewność, że atrakcji nie zabraknie nam również po nartach.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rödl & Partner

Doradztwo podatkowe, prawne, biznesowe, audyt, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama