reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Auto w podróży > Samochodem na narty > Kurorty narciarskie w Polsce: Podkarpacie

Kurorty narciarskie w Polsce: Podkarpacie

Po Małopolsce czas na Podkarpacie. Ośrodki narciarskie w Bieszczadach i Beskidzie Niskim są bardziej kameralną, lecz interesującą alternatywą dla przepełnionego Zakopanego czy Szklarskiej Poręby.

Województwo podkarpackie jest bogate w walory przyrodnicze i krajoznawcze. Turysta może liczyć na piękne krajobrazy podczas wędrówek i ciekawe zabytki, a także teren do odpoczynku - także zimą. Na mapie zimowych kurortów można znaleźć kilka miejscowości godnych odwiedzenia.

Zobacz też: Narty w Polsce: Małopolska

Ustrzyki Dolne

Jest to największy ośrodek narciarski na Podkarpaciu, położony w pobliżu wschodniej granicy Polski. Posiada dwie stacje - Laworta (długość tras ponad 3,5 km) i Gromadzyń (długość tras ok. 2,5 km). Stok jest oświetlony i sztucznie naśnieżany. Pierwsza stacja posiada trzy wyciągi oraz oferuje wypożyczalnie, serwis sprzętu i szkółkę narciarską. Z górnych partii prowadzą dwie nartostrady o największej różnicy poziomów na tym obszarze, jedna dla zaawansowanych, a druga dla początkujących. Dla tych drugich przygotowano także specjalny wyciąg przeznaczony do nauki. Gromadzyń z kolei posiada cztery wyciągi i trzy różne trasy. Trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Nie brakuje też wypożyczalni i szkółki narciarskiej.

Zobacz też: Kurorty narciarskie: Słowacja

Arłamów

Miejscowość położona na północ od Ustrzyk Dolnych. Działają tu dwa wyciągi orczykowe i funkcjonują trzy trasy: bardzo łatwa, łatwa i trudna. Stok jest nasłoneczniony, oświetlony oraz naśnieżany, dzięki czemu jest tu odpowiednia warstwa śniegu nawet wtedy, gdy pogoda nie dopisuje. Warunki narciarskie utrzymują się tutaj od połowy grudnia do połowy marca.

Babica

Stacja narciarska "Lodowiec Babica" położona jest na wysokości 320 m n.p.m., w odległości 17 km od Rzeszowa. Do dyspozycji narciarzy są trzy wyciągi i dwie oświetlone trasy o łącznej długości prawie 1 km. Przyjazny teren dla początkujących. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu.

Zobacz też: Kurorty narciarskie: Norwegia

Karlików

Wyciąg położony jest na północnym stoku góry Kamień. W Karlikowie do dyspozycji są dwie trasy o długości 1200 metrów i jeden wyciąg do nauki jazdy dla dzieci i początkujących. Teren jest oświetlony, dośnieżany i ratrakowany. Na dole stacji istnieje możliwość noclegu, oraz wypożyczenia sprzętu narciarskiego. Od sezonu 2011/12 czynny jest snowpark dla miłośników deski. Istnieje również możliwość skorzystania z usług instruktora narciarstwa i snowboardu.

Bystre

Miejscowość położona w Zachodnich Bieszczadach, w pobliżu Baligrodu. Ośrodki wczasowe w okolicy zapewniają bazę noclegową i gastronomiczną. Na turystów czeka jeden wyciąg, którym można wjechać na szczyt góry Dzidowej i dwie trasy narciarskie, oświetlone i naśnieżane. Jedna z nich przeznaczona jest dla początkujących, zaś druga dla zaawansowanych. Przy dolnej stacji znajduje się wypożyczalnia sprzętu i szkoła narciarska.

Zobacz też: Co warto mieć w aucie jadąc na narty?

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Podkarpacie owszem, kojarzy się ze sportami górskimi, lecz dotyczy to głównie chodzenia po górach i wspinaczki.
Podkarpacie owszem, kojarzy się ze sportami górskimi, lecz dotyczy to głównie chodzenia po górach i wspinaczki.

Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Malinowska

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama