reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Kwiaty doniczkowe

Czy wiesz jak rozmnażać rośliny domowe?

Aktualizacja: 29.10.2010

Większość kwiatów doniczkowy możesz rozmnożyć samodzielnie w domu. Wbrew pozorom to bardzo prosty zabieg. Oto co powinieneś wiedzieć o rozmnażaniu roślin domowych. »

Czy wiesz jak założyć ogródek na balkonie lub parapecie?

Aktualizacja: 29.10.2010

Ozdobą balkonu i parapetu, oprócz kwiatów, mogą być miniaturowe odmiany roślin, zioła a nawet warzywa. Będą zdobić Twoje mieszkanie i przydadzą się w kuchni. Dobre wyjście dla tych, którzy mieszkają w bloku i nie mają działki. Oto jak zrobić ogródek na balkonie. »

Czy wiesz jak wykonać preparaty przeciw szkodnikom roślin doniczkowych?

Aktualizacja: 29.10.2010

Jako alternatywa chemicznych środków przeciw szkodnikom używaj preparatów roślinnych. Nie są one wcale trudne do przygotowania. »

Czy wiesz jak wybrać kwiaty na balkon?

Aktualizacja: 30.03.2012

Wybór roślin na balkon zależy od warunków, jakie na nim panują i z której strony domu się znajduje. Inne kwiaty wybiera się na balkon południowy, a inne na północny. Oto kilka wskazówek, jakie trzeba wziąć przy planowaniu zakupu kwiatów balkonowych. »

Czy wiesz jak leczyć choroby roślin doniczkowych?

Aktualizacja: 28.10.2010

Zła pielęgnacja jest najczęstszą przyczyną chorób kwiatów domowych. Ale trudno postawić właściwą diagnozę. Ten sam objaw może być wywołany np. przesuszeniem i zalaniem korzeni. »

Czy wiesz jak pozbyć się szkodników roślin doniczkowych?

Aktualizacja: 28.10.2010

Usuń pędy i liście zaatakowane przez szkodnika i zrób roślinie kąpiel. Zastosuj domowe sposoby: wywary i wyciągi roślinne. »

Czy wiesz jak rozmnażać rośliny doniczkowe z odkładów?

Aktualizacja: 28.10.2010

Ten sposób rozmnażania stosuj dla pnączy lub roślin płożących, które mają długie, elastyczne pędy (bluszcz, filodendron pnący, epipremnum). »

Czy wiesz jak rozmnażać rośliny doniczkowe z sadzonek liściowych?

Aktualizacja: 28.10.2010

Niektóre rośliny najlepiej rozmnażaj: fiołek afrykański, begonie o ozdobnych liściach, sansewieria, peperomia. Na sadzonkę przeznacz zdrowy, dojrzały, młody liść i ostrym nożem utnij go wraz z 5-centymetrowym ogonkiem. »

Czy wiesz jak rozmnażać rośliny doniczkowe z sadzonek pędów?

Aktualizacja: 28.10.2010

Zdrowa sadzonka (wielkości 7-15 cm) powinna mieć 2-3 dobrze rozwinięte, zdrowe i nieuszkodzone liście. Zetnij ją prostopadle do osi pędu, pod węzłem, tak aby odległość od węzła wynosiła nie mniej niż 3-4 cm. »

Czy wiesz jak zmiękczyć wodę do podlewania roślin?

Aktualizacja: 28.10.2010

Zmiękczanie wody to procesy prowadzące do całkowitego lub częściowego usunięcia rozpuszczalnych soli wapnia, magnezu oraz niektórych wielowartościowych metali. »

Czy wiesz jak nawozić rośliny w naturalny sposób?

Aktualizacja: 27.10.2010

Rzadko kto zasila domowe kwiaty nawozami biologicznymi. Ale to dobra alternatywa dla gotowych nawozów. »

Czy wiesz jak nawozić rośliny doniczkowe?

Aktualizacja: 27.10.2010

W procesie fotosyntezy roślina wytwarza substancje pokarmowe. Potrzebuje też pewnych składników z gleby (azot, fosfor, potas). Oprócz tego - mniejszej ilości innych pierwiastków (żelaza, cynku, magnezu). Podłoże na nie zapewni jej tylu minerałów, ile trzeba. Dostarczaj je stosując nawożenie. »

Czy wiesz jak myć rośliny domowe?

Aktualizacja: 27.10.2010

Żeby rośliny były zdrowe i wyglądały świeżo – musisz usuwać z nich kurz. Przylega on silnie do liści i szpeci roślinę, utrudnia jej oddychanie, pobieranie z powietrza dwutlenku węgla i zmniejsza dostęp światła. Możesz myć rośliny na kilka sposobów. Zależy to głównie od wielkości i budowy liści. »

Czy wiesz jak podlewać rośliny doniczkowe?

Aktualizacja: 27.10.2010

Zapotrzebowanie na wodę zależy od indywidualnego wymagania rośliny, pory roku, temperatury w pomieszczeniu i oświetlenia. Na podstawie tych czynników określisz najkorzystniejszą dawkę. Gdy masz wątpliwości pamiętaj - lepiej jest roślinę trochę przesuszyć, niż przelać. »

Czy wiesz jak wybrać kwiaty do mieszkania?

Aktualizacja: 27.10.2010

Rośliny to obowiązkowy element każdego mieszkania. Bez nich dom jest pusty i bez życia. Charakter danego pomieszczenia podkreślą odpowiednio dobrane rośliny. Sprawdź jakie kwiaty będą dobrze komponować się w poszczególnych pomieszczeniach domu. »

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Adrianna Michałowicz

Aplikant adwokacki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama