reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Budowa

Projekt

Relacja inwestor – architekt w budownictwie mieszkaniowym wczoraj i dziś [WYWIAD]

Budownictwo mieszkaniowe w ciągu ostatnich trzydziestu lat przeszło ogromną transformację. Wyniknęła ona przede wszystkim z wielu zmian społecznych, technologicznych i kulturowych. O tym, jak zmieniło się projektowanie dużych założeń wielorodzinnych, opowiada architekt Bogdan Kulczyński z renomowanej warszawskiej pracowni Kulczyński Architekt, działającej na rynku od początku lat 90. »

Fundamenty murowane czy monolityczne?

Aktualizacja: 22.08.2011

Fundamenty są najważniejszą częścią konstrukcyjną budynku. Chociaż są najmniej widoczne, to od nich właśnie zależy trwałość i bezpieczeństwo całej konstrukcji. Fundamenty przenoszą wszystkie obciążenia budynku na grunt. Źle skonstruowane fundamenty mogą być przyczyną uszkodzenia struktury, spękań przegród, a nawet prowadzić do katastrofy budowlanej. Jest wiele czynników, które mogą wpłynąć na wybór rodzaju fundamentów. »

EPS co to takiego?

Aktualizacja: 28.02.2011

EPS to angielski skrót oznaczający płyty wykonane z polistyrenu ekspandowanego. Materiały z niego wytwarzane należą do grupy sztywnych tworzyw sztucznych z polistyrenu. Płyty EPS potocznie nazywane są styropianem i najczęściej używane są w technologiach BSO (metoda lekka-mokra). »

Dom z podpiwniczeniem czy bez?

Aktualizacja: 19.08.2011

Podpiwniczenie w domu jednorodzinnym może pełnić różne funkcje. Budowa domu bez piwnicy jest bardziej ekonomiczna, ale należy rozważyć czy nie pozbawi nas potrzebnych pomieszczeń gospodarczych lub nie spowoduje, że zrezygnujemy z wymarzonego przydomowego ogródka. »

Czym jest XPS?

Aktualizacja: 27.01.2011

XPS to angielski skrót oznaczający płyty wykonane z ekstrudowanej pianki polistyrenowej. Jest to tworzywo sztuczne o dużej wytrzymałości mechanicznej. Doskonale się sprawdza jako izolacja termiczna w miejscach wilgotnych. Bardzo często materiał ten jest nazywany styropianem, co jest błędem, gdyż jest to handlowa nazwa EPS. »

Czy wiesz jak układać parkiet mozaikowy?

Aktualizacja: 14.02.2011

Parkiet mozaikowy układa się z małych listewek naklejonych na papier. Jak to zrobić właściwie, żeby nie było żadnych niedociągnięć? »

Czy wiesz jak wybrać dom na przedmieściach?

Aktualizacja: 14.02.2011

Domy i mieszkania zlokalizowane na terenach podmiejskich są jednymi z najchętniej szukanych przez Polaków – wybiera je co czwarty kupujący. Przeczytaj, czym kierować się przy wyborze wymarzonego domu. »

Czy wiesz jak ułożyć siding?

Aktualizacja: 25.10.2011

Po ociepleniu budynku trzeb zrobić nową elewację. Najlepiej użyć do tego oblicówki winylowej zwanej sidingiem. Możesz wybrać panele lub listwy. Krok po kroku wyjaśniam jak kłaść poszczególne elementy sidingu. »

Czy wiesz jak ocieplić mieszkanie wełną mineralną?

Aktualizacja: 14.02.2011

Dodatkowa termoizolacji pozwala zmniejszyć zużycie energii na ocieplenie domu lub opału. Najczęściej ociepla się wszystkie zewnętrzne ściany domu. Proponuje zrobić to płytami z wełny mineralnej, zwłaszcza jeśli budynek jest stary. »

Załącznik do umowy o wykonanie prac ociepleniowych

Aktualizacja: 18.08.2011

Wzór aneksu do umowy na wykonanie systemu ociepleń budynku przygotowano z myślą o inwestorach indywidualnych, aby mogli oni kontrolować prace ociepleniowe na własnej budowie, bez studiowania wielostronicowych technicznych instrukcji i materiałów informacyjnych. »

Czy wiesz jak odnowić sufit?

Aktualizacja: 14.02.2011

Jeżeli sufit jest dość zniszczony – popękany i nierówny, można go odnowić, okładając go suchym tynkiem. Jak to zrobić? »

Czy wiesz jak obłożyć ściany suchym tynkiem?

Aktualizacja: 14.02.2011

Suchy tynk, czyli płyty gipsowo-kartonowe, stosuje się do okładania ścian i sufitów, budowy ścianek działowych i przepierzeń. Mamy do wyboru płyty ognioodporne i wodoodporne. W tej poradzie dowiesz się jak okładać suchym tynkiem ściany. »

Czy wiesz jak układać płytki podłogowe?

Aktualizacja: 14.02.2011

Płytki podłogowe, zwane inaczej terakotowymi, są nieco grubsze i trudniejsze do cięcia niż ścienne. Do wykładania podłóg używa się płytek z kamieni naturalnych i sztucznych. »

Czy wiesz jak wykonać spoinowanie płytek ceramicznych?

Aktualizacja: 14.02.2011

Po wyschnięciu kleju należy wypełnić szczeliny między kafelkami specjalna masą do spoinowania lub zaczynem z białego cementu. Oto kilka wskazówek jak prawidłowo fugować płytki ceramiczne. »

Czy wiesz jak ciąć płytki ceramiczne?

Aktualizacja: 14.02.2011

Układając płytki podłogowe lub ścienne rzadko zdarza się, żeby wszystkie mieściły się w całości na wykładanej powierzchni. Wymagają wtedy przycięcia. Jednak należy uważać , aby nie uszkodzić kafelki. Poniższej wyjaśnię wam jak należy ciąć płytki terakotowe i kamienne i jakich narzędzi do tego używać. »

Czy wiesz jak układać płytki ścienne?

Aktualizacja: 14.02.2011

Płytki ścienne kładzie się najczęściej w kuchni i łazience. Poza walorem ozdobnym, są bardzo funkcjonalne, ponieważ są odporne na wilgoć i łatwo można je oczyścić z zabrudzeń. Jeśli robisz remont tanim kosztem, możesz zrezygnować z ekipy remontowej i samemu położyć kafelki na ścianie. Nie jest to aż tak trudne jak się wydaje, trzeba jedynie wykazać się odrobiną zręczności i cierpliwości. »

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

JP Business Law Firm

obsługa prawna biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama