reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Motonews > Rynek > Minister zareagował! Za wymianę opon nie będzie grozić już mandat!

Minister zareagował! Za wymianę opon nie będzie grozić już mandat!

Interwencja PZPO, PZPM i ZDS przyniosła skutek. Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na wymianę opon zimowych na letnie przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących, codziennych potrzeb. To oznacza, że kierowcy nie będą już karani mandatami za wizytę u wulkanizatora.

Koronawirus sprawia, że kierowcy w Polsce nie mają łatwej sytuacji. Byli karani m.in. za wizyty na myjni, a także - co szczególnie absurdalne - za sezonową wymianę ogumienia. Takie praktyki wzbudziły sprzeciw nie tylko właścicieli aut, ale również organizacji działających na rynku motoryzacyjnym. Te zwróciły się z apelem do Policji i Premiera, a ten najwyraźniej okazał się skuteczny. Ministerstwo Zdrowia uznało właśnie wymianę opon zimowych na letnie jako czynność niezbędną dla zaspokajania codziennych potrzeb. A to praktycznie zamyka jedną ze spraw.

Zobacz również: Koronawirus: czy kary za zmianę opon to dobry pomysł?

Doceniamy szybką reakcję Ministerstwa Zdrowia na nasz apel. Jesteśmy przekonani, że rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących zezwolenia na sezonową wymianę opon przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących codziennych potrzeb - takich jak robienie zakupów spożywczych - wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego - komentuje Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM).

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Czapska-Małecka

Prawnik specjalizujący się w prawie pracy, mediator w sprawach pracowniczych, trener

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama