reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Drobne naprawy > Co może być przyczyną hałasu w kabinie kierowcy?

Co może być przyczyną hałasu w kabinie kierowcy?

Tak naprawdę źródeł drażniących i niepokojących nasz aparat słuchowych dźwięków może być wiele. Często przypisuje się to nieprawidłowej pracy lub usterkom amortyzatorów.

Hałas w samochodzie może wynikać z wielu przyczyn, które warto ustalić bardzo dokładnie – niepożądane odgłosy podczas pracy zawieszenia nie muszą wcale wskazywać na uszkodzenie samych amortyzatorów. Co należy do najczęstszych?

1. Zużycie i wybicie przegubów kulowych i elementów metalowo-gumowych (wywołane zbyt długą eksploatacją bądź też uszkodzeniami mechanicznymi).

2. Nieprawidłowy montaż elementów.

Zobacz również: Jak zlokalizować i usunąć podejrzane stuki w komorze silnika?

3. Niewłaściwie przykręcone elementy mocowania amortyzatora, np.: niedostateczny moment dokręcenia tulei górnego mocowania lub pominięcie w montażu kapturków, które wyciszają syczenie zaworów tłumiących.

4. W przypadku samochodów z kolumnami MacPerhsona niedostateczne dokręcenie nakrętki mocującej wkład w kolumnie, lub pominięcie w montażu gumowego pierścienia, izolującego sprężynę od kołnierza kolumny, który tłumi stukanie samej kolumny.

Zobacz również: Jak określić stan sprzęgła?

Oczywiście większości sygnałów nie będziemy potrafili rozpoznać samodzielnie, ale czasem najlepszemu mechanikowi warto podpowiedzieć rozwiązanie.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Deloitte

Audyt, konsulting, zarządzanie ryzykiem, doradztwo finansowe, podatkowe i prawne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama