reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Naprawa > Drobne naprawy > Jak usunąć nieszczelności pomiędzy gaźnikiem i kolektorem ssącym?

Jak usunąć nieszczelności pomiędzy gaźnikiem i kolektorem ssącym?

Nieszczelność ta powstaje z powodu uszkodzenia uszczelki, albo w wyniku zbyt słabego dokręcenia gaźnika do kolektora ssącego lub wykrzywienia się kołnierza służącego do mocowania gaźnika do kolektora.

Do dokonania naprawy wygiętego kołnierza będzie konieczna płyta traserska lub gruba szyba albo inna twarda i bardzo gładka płaszczyzna, raz co najmniej jeden arkusz papieru lub płótna ściernego o średnim ziarnie (120 – 220). Po wymontowaniu gaźnika z samochodu, oczyścić gaźnik usunąć (wylać) z niego paliwo, następnie postawić go na przygotowanej płaszczyźnie, aby sprawdzić, czy kołnierz jest na tyle odkształcony, że nie skoryguje tego uszczelka. W praktyce wypaczenie kołnierza większe, niż 0,5 mm kwalifikuje gaźnik do naprawy.

Po położeniu papieru ściernego na płaszczyźnie ustawić na nim gaźnik i bez dociskania i przechylania wykonywać nim poziome koliste ruchy tak, aby nie spowodować intensywniejszego zeszlifowywaniu metalu na brzegach, niż na środku płaszczyzny kołnierza. Czynność zakończyć kiedy płaszczyzna kołnierza będzie idealnie prosta.

Należy pamiętać o zatkaniu wlotu kolektora ssącego czystą szmatą!

Zobacz również: Jak oczyścić gaźnik?

Opiłki i resztki materiału ściernego usunąć z gaźnika i jego gardzieli przy pomocy czystej szmatki, potem spłukać preparatem „Carburator cleaner” i zamontować gaźnik na miejsce, pamiętając o podłożeniu nowej uszczelki pod nim (może być ich więcej). W tym celu usunąć szmatę zakrywającą wlot kolektora, założyć uszczelkę, potem gaźnik i dokręcić mocujące go śruby lub nakrętki, pamiętając o dokręcaniu kolejno najbardziej od siebie odległych: pierwszą – trzecią (po przekątnej do pierwszej) – drugą – czwartą. Pod nakrętki włożyć podkładki sprężyste, o ile wcześniej ich tam nie było. Podłączyć wszystkie cięgła i linki, przykręcić przewód paliwowy, pamiętając o uszczelkach – jedna po stronie pokrywy gaźnika, druga od strony łba śruby go mocującej. Uruchomić silnik (nie uda się za pierwszym razem!) i sprawdzić, czy nigdzie nie ma wycieku paliwa, zwłaszcza w miejscu połączenia przewodu paliwowego z gaźnikiem. W razie potrzeby mocniej dokręcić mocującą go śrubę lub wymienić uszczelki na nowe i starannie dokręcić.

Po szlifowaniu oczyścić wnętrze gaźnika i jego kołnierz mocujący bardzo starannie, aby nie pozostało ani jedno ziarno materiału ściernego, gdyż po dostaniu się do wnętrza silnika może ono spowodować nieodwracalne szkody.

Zobacz również: Co zrobić, gdy silnik nie ma pełnej mocy?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

fot. Newspress
fot. Newspress

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Andersen w Polsce

Andersen w Polsce tworzy zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, najwyższej klasy doradztwo podatkowe, compliance, doradztwo w zakresie cen transferowych i outsourcing księgowy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama