| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Terminal masowy w porcie w Gdyni sprzedany

Terminal masowy w porcie w Gdyni sprzedany

Morski Terminal Masowy Gdynia Sp. z o.o. kupiła, za 60 mln złotych francuska firma Atic Services. Załoga otrzyma premię prywatyzacyjną i gwarancję pracy.

Proces prywatyzacyjny trwał blisko 1,5 roku. Terminal w Gdyni jest spółką zależną Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A

Udziały zostały sprzedane za 60 mln zł. Kapitał zakładowy spółki wynosi 34,2 mln zł.

Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A., Janusz Jarosiński poinformował że inwestor zapewnił 220-osobowej załodze przedsiębiorstwa 5-letnią gwarancję zatrudnienia oraz wypłatę każdemu zatrudnionemu premii prywatyzacyjnej w wysokości 6,5 tys. zł netto w następnym miesiącu.

Firma Atic Services wydzierżawiła teren i nieruchomości na okres 30 lat.

Jak informuje prezes portu, terminal nie wymaga inwestycji. W ostatnich latach został zmodernizowany; dysponuje m.in. najgłębszym w gdyńskim porcie nabrzeżem o głębokości zanurzenia 13,5 m.

Podstawową działalnością Morskiego Terminalu Masowego Gdynia są usługi przeładunkowe i składowania ładunków masowych: węgla i koksu, zbóż i pasz, rud, innych ładunków masowych suchych i płynnych w tym chemikaliów, ropy i przetworów naftowych.

W 2010 r. terminal przeładował ponad 4 mln ton ładunków. Od stycznia do lipca tego roku przychody terminalu z działalności wyniosły 34,5 mln zł a zysk 3,5 mln zł.

Atic Services jest europejskim liderem w logistyce ładunków masowych, głównie węgla. Firma występuje jako bezpośredni dostawca produktów lub jako agent, zajmuje się kompleksowym zarządzaniem transportem oraz przeładowuje i składuje ładunki w portach morskich. Jej głównymi udziałowcami są ArcelorMittal i EDF Trading.

źródło PAP

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Marzena Jaworska

Radca prawny   

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »