| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Moto porady > Eksploatacja > Układ chłodzenia i klimatyzacja > Wysokie spalanie? A może to termostat?

Wysokie spalanie? A może to termostat?


Gdy jednostka napędowa rozgrzewa się zbyt długo, zużywa większe ilości paliwa. Zbyt długie nagrzewanie się silnika, może być spowodowane uszkodzeniem termostatu.

Termostat jest rodzajem zaworu, który czuwa nad temperaturą pracy silnika. Jego zadaniem jest przełączanie przepływu cieczy chłodzącej z obiegu małego na duży, gdy jej temperatura przekroczy określoną wartość. Termostat to część nienaprawialna, gdy się uszkodzi trzeba go wymienić na nowy. Sprawdzenie poprawności działania termostatu jest stosunkowo proste, wymaga jednak wymontowania go z układu.

Zobacz również: Jak zdiagnozować usterkę sprzęgła?

W układzie chłodzenia jednostki napędowej możemy wyróżnić dwa obiegi przepływu cieczy. Gdy silnik jest zimny ciecz chłodząca krąży w tzw. małym obiegu, na który składają się blok silnika i nagrzewnica. Po osiągnięciu właściwej temperatury ciecz krąży w tzw. dużym obiegu, którym jest obieg mały wzbogacony o chłodnicę, pompę, zbiornik wyrównawczy, termostat i przewody łączące.

Zobacz również: Jak wymienić olej?

Z punktu widzenia prawidłowej pracy, silnik powinien jak najszybciej osiągnąć właściwą temperaturę. Nowoczesne silniki osiągają ją po przejechaniu 1- 3 km.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Tax Angels Group Limited

Tax Angels Group Limited to kancelaria podatkowa, tworzona przez zespół doradców wspierających przedsiębiorców w zakresie otwierania firm za granicą, w szczególności w Wielkiej Brytanii i Szkocji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »