| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Porady internautów

Czy wiesz jak pozbyć się ślimaków z ogrodu?

Aktualizacja: 17.10.2010

Zazwyczaj tam, gdzie uprawia się warzywa obecne są ślimaki. Duże szkody wyrządzają ślimaki nagie, które występują też w ogrodach ozdobnych. »

Czy wiesz jak rozmnożyć rośliny z nasion?

Aktualizacja: 17.10.2010

Dużo satysfakcji daje własnoręczna uprawa roślin z nasion. Pozwala ona także na oszczędne gospodarowanie. »

Czy wiesz jak sadzić drzewa owocowe i ozdobne?

Aktualizacja: 16.10.2010

Drzewa ozdobne można sadzić wiosną lub jesienią. Natomiast najlepszy termin na sadzenie drzew owocowych to jesień. »

Czy wiesz jak przygotować podłoże przed posadzeniem roślin?

Aktualizacja: 16.10.2010

Staranne przygotowanie podłoża zagwarantuje Ci powodzenie uprawy. Przed jej rozpoczęciem zbadaj jakość ziemi i ulepsz ją w razie potrzeby. Przygotowywanie podłoża rozpocznij wraz z początkiem wiosny. »

Czy wiesz jak posadzić żywopłot?

Aktualizacja: 16.10.2010

Krzewy na żywopłot formowany sadź w jednym albo naprzemiennie w dwóch rzędach. Na 1 m bieżący żywopłotu należy przewidzieć od 2 do 5 roślin. Jeśli chcesz, aby żywopłot szybko stał się szczelny - sadź gęściej. »

Czy wiesz jak polepszyć jakość ziemi ogrodowej roślinami?

Aktualizacja: 16.10.2010

Rośliny takie jak: aksamitka, nagietek, gorczyca, facelia spulchniają ziemię na głębokość do 150 cm. Tolerują każdy rodzaj podłoża. Mogą być wysiewane z mieszanek nasiennych. »

Czy wiesz jak dobrać rośliny do rodzaju podłoża?

Aktualizacja: 16.10.2010

Dzięki odpowiednim zabiegom można dopasować każdy rodzaj podłoża do wymagań rozwojowych roślin. Ale najlepiej stosować tradycyjne rozwiązanie – dopasować wymagania roślin do panujących warunków glebowych. »

Czy wiesz jak pielęgnować powojnik tangucki?

Aktualizacja: 16.10.2010

To silnie rosnące pnącze. Posiada żółte kwiaty, co niespotykane jest u powojników. W stanie naturalnym występuje w zachodnich Chinach. »

Czy wiesz jak uprawiać wiciokrzew pomorski?

Aktualizacja: 16.10.2010

To dziko rosnące pnącze występuje na Pomorzu Zachodnim, Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Na naturalnych stanowiskach podlega całkowitej ochronie. »

Czy wiesz jak uprawiać wierzbę płożącą?

Aktualizacja: 16.10.2010

Wierzba płożąca w naturalnym stanie występuje w Środkowej oraz Zachodniej Europie. W Polsce rośnie na wydmach i piaskach nad Bałtykiem. To niski krzew płożący się na powierzchni gleby. »

Czy wiesz jak dbać o jaśminowiec?

Aktualizacja: 16.10.2010

Często bywa mylnie nazywany jaśminem. Rodzaj Philadelphus liczy ponad 60 gatunków, kwitnących na biało. Naturalnie występuje w południowej i południowo-wschodniej Europie. Oto kilka rad dotyczących pielęgnacji jaśminowca. »

Czy wiesz jak sadzić i przycinać żywopłot?

Aktualizacja: 16.10.2010

Żywopłot stanowi świetną ochronę roślin ogrodowych przed wiatrem oraz zasłaniać nasz ogród przed ciekawskimi sąsiadami i hałasami. Żeby jednak stanowił prawdziwą ochronę powinien być gęsty i wysoki, a to osiągniemy tylko dzięki odpowiedniej pielęgnacji. W tej poradzie powiem wam jak sadzić i prawidłowo przycinać żywopłot. »

Czy wiesz jak przeprowadzić letnie cięcie krzewów?

Aktualizacja: 16.10.2010

Jeśli chcesz mieć zdrowe i dobrze plonujące krzewy musisz zadbać o nie latem. Przycięcie wykonane po zbiorach owoców traktuj jako uzupełniające. Zobacz, jak należy przycinać najpopularniejsze krzaki ogrodowe. »

Czy wiesz jak łatwo sprawdzić rodzaj podłoża na działce?

Aktualizacja: 16.10.2010

Tam, gdzie panują naturalne warunki glebowe rosną dzikie rośliny, zwane także wskaźnikowymi. Dają one informacje na temat rodzaju i jakości podłoża oraz poprawiają jego jakość. »

Czy wiesz jak sadzić róże?

Aktualizacja: 16.10.2010

Róże w pojemnikach można sadzić przez cały rok. Natomiast rośliny z bryłą korzeniową lub nagimi korzeniami najlepiej sadzić jesienią albo wiosną. Oto jak należy prawidłowo sadzić krzaki róż. »

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »