Dobrym rozwiązaniem jest również płatność na raty. Wszystkie dobre montażownie oferują raty, i to zazwyczaj na dobrych warunkach. Sprawa jest dość prosta – tyle ile zaoszczędzamy w ciągu miesiąca na paliwie, tyle możemy wydać na ratę. Spłacamy więc kredyt, zupełnie nie odczuwając różnicy w naszym budżecie
Pod uwagę trzeba wziąć też fakt, że w momencie odsprzedaży auta, o wiele łatwiej nam będzie znaleźć nabywcę. Dzieję się tak dlatego, że auta z instalacją LPG są znacznie tańsze w eksploatacji w porównaniu z wersjami benzynowymi.
reklama
reklama
Niewiele osób wie, ze gaz propan-butan jest paliwem ekologicznym. W związku z tym w wielu krajach władze stosują szereg ulg i udogodnień dla posiadaczy aut zasilanych gazem. Są to chociażby dopłaty do montażu instalacji, lub zniżki dotyczące kosztów użytkowania pojazdu. Niestety, w Polsce jedyne na co stać było rząd, to ustalenie podatków na gaz, na znacznie niższym poziomie niż w przypadku benzyny, czy oleju napędowego. Jednak w momencie kiedy Polska chce pod względem ekologii ‘gonić’ resztę Europy, takie zniżki powinny się pojawić. Niewątpliwie będzie to dodatkowy argument przemawiający za instalacją systemu.
Zobacz też: Auto na gaz CNG: jak to działa, czy to się opłaca?
Czy opłaca się montować instalację LPG - bądźmy ostrożni!
Pamiętajmy, by w sprawie montażu instalacji LPG zachować zdrowy rozsądek. Nie kierujmy się wyłącznie ceną! Dobrze wybierzmy warsztat. Są ‘specjaliści’ którzy są w stanie zagazować każdy samochód i to byle jak. Jak wspominaliśmy, nie każde auto nadaje się do przeróbki. Wyczynem nie jest samo założenie instalacji, a długa i bezawaryjna eksploatacja.