| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Świat Chevroleta > Poznaj ojczyznę Chevroleta > Route 66: Matka wszystkich dróg

Route 66: Matka wszystkich dróg

Muzycy komponowali na jej temat piosenki, poeci pisali wiersze, filmowcy kręcili filmy... cóż tak niezwykłego jest w kawale asfaltu łączącym Chicago z Los Angeles, a zwanym Route 66?

Którędy jechać Route 66?

Zwiedzanie Route 66 można zacząć od Chicago, zwanego "Wietrznym miastem", z obowiązkową przechadzką wzdłuż wybrzeża jeziora Michigan (które zajmuje powierzchnię blisko 1/3 powierzchni Morza bałtyckiego). Z Chicago udajemy się na południowy zachód do Illinois, do St. Louis, przez które przepływa rzeka Mississipi.

Z kolei w Oklahomie jest możliwość obejrzenia rdzennych mieszkańców Ameryki i terytorium kowbojów. Droga do Nowego Meksyku prowadzi przez ciekawe tereny, na których Indianie polowali na bizony.

W Amarillo znajduje się Ranczo Cadillac, a w nim zakopane do połowy w piasku Cadillaki. Kolejnym przystankiem może być Albuquerque, z którego można dotrzeć do Santa Fe. Jest to miasto ze słynnymi muzeami i galeriami, związane z kulturą Indian Pueblo. Z Santa Fe jedźcie do Holbrook, na terenie którego znajduje się Park Narodowy Petrified Forest. Nazwa parku wywodzi się od skrzemieniałego drewna, licznie w nim występującego.

Zobacz też: Park Yellowstone

Stamtąd udajcie się do Parku Narodowego Wielkiego Kanionu. Niesamowite widoki są gwarantowane. Potem możecie rozerwać się w Las Vegas – mieście grzechu. Droga kończy się w Los Angeles, do którego będziecie jechać przez Pustynię Mojave. Natomiast w samym Los Angeles nie można przegapić Hollywood i Maan’s Chinese Theater (znajdują tu się odciski dłoni, stóp i autografy prawie 200 postaci związanych z Hollywood). Na koniec można zrelaksować się nad oceanem w Santa Monica lub udać się na szalone zakupy po Beverly Hills. Opisana trasa może zająć nawet dwa tygodnie.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Route 66 (droga 66) to dziś więcej niż tylko droga (zresztą już nieistniejąca). Nazw miała wiele: U.S. Route 66, autostrada Willa Rogersa, Matka wszystkich dróg, Główna ulica Ameryki. Fot. Fotolia
Route 66 (droga 66) to dziś więcej niż tylko droga (zresztą już nieistniejąca). Nazw miała wiele: U.S. Route 66, autostrada Willa Rogersa, Matka wszystkich dróg, Główna ulica Ameryki. Fot. Fotolia

Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Liberty Direct

Liberty Direct to firma ubezpieczeniowa należąca do międzynarodowej Grupy Liberty Mutual Insurance, oferująca usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »