| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Świat Chevroleta > Poznaj ojczyznę Chevroleta > Podróż wschodnim wybrzeżem USA: Wodospady Niagara - Nowy Jork - Miami

Podróż wschodnim wybrzeżem USA: Wodospady Niagara - Nowy Jork - Miami

Wschodnie wybrzeże USA rozpościera się od stanu Maine na północy, aż po Florydę i wyspę Key West, odległej od Kuby o zaledwie 90 mil.

Na podróż po wschodnim wybrzeżu warto zarezerwować nawet kilka tygodni. Atrakcji jest całe mnóstwo, dlatego przedstawiamy, w jakie miejsca warto zajrzeć, zaczynając od północy. Preferowana metoda poruszania się to samochód, jednak między poszczególnymi miastami można poruszać się też pociągiem, autobusem lub samolotem. Z samochodu zobaczymy jednak najwięcej, a dużo ciekawych perełek znajduje się na trasie - m.in. niewielkie urocze miasteczka utrzymane w stylu kolonialnym.

Wodospady Niagara: słynne wodospady położone na granicy USA i Kanady, tuż pod Toronto. Niagara Falls to też dwa położone obok siebie miasta na granicy amerykańsko-kanadyjskiej. Wodospady znajdują się na terenie parku narodowego. Jest tam o wiele więcej atrakcji niż tylko wodospady, m.in. park rozrywki, kolejka linowa, wieża obserwacyjna, diabelski młyn, a także ogrody botaniczne.

Z Niagara Falls udajemy się na południowy wschód. Możemy pojechać autostradą (90 do Rochester i 390, 86, 81, 380, 80 i 280 do Nowego Jorku).

Zobacz też: Park Yellowstone

Nowy Jork

Na Nowy Jork warto poświęcić co najmniej 5-6 dni, choć nawet wtedy nie zobaczymy wszystkiego. Główne atrakcje Nowego Jorku to:

Empire State Building - najwyższy i najsłynniejszy wieżowiec w Nowym Jorku. Mierzy 381 metrów (443 metry z anteną), ma 102 piętra i 1 piętro podziemne. Od momentu wybudowania w 1931 aż do 1973 był najwyższym budynkiem w Nowym Jorku, tytuł utracił na rzecz World Trade Center: po 11 września Empire State Building znowu jest najwyższym budynkiem w NY. Nazwa pochodzi od przydomku stanu Nowy Jork: Empire State.

Statua Wolności - posąg na Wyspie Wolności u ujścia rzeki Hudson, jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO). Statua wolności jest darem narodu francuskiego. Upamiętnia przymierze obu krajów podczas amerykańskiej rewolucji. Wzniesiona w latach 1884-1886, zaprojektowana przez Frederica Auguste'a Bartholdiego, Gustawa Eiffla i Richarda Morrisa Hunta.

Central Park - słynna oaza zieleni w samym sercu Manhattanu. Zajmuje 843 akry powierzchni i od 1963 jest narodowym pomnikiem historycznym USA. W dzień jest miejscem spotkań i relaksu nowojorczyków, w nocy nadal potrafi być w nim niebezpiecznie, choć regularnie patroluje go policja.

Wyspa Ellis - słynna wyspa, na której w latach 1892-1924 przyjmowano przybywających z Europy imigrantów, przez cały okres działania, stacja przyjęła 12 milionów imigrantów, zwana „Bramą do Ameryki” lub „Wyspą Łez”. Dzisiaj jest tu muzeum imigracji.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na Nowy Jork warto poświęcić co najmniej 5-6 dni, choć nawet wtedy nie zobaczymy wszystkiego. Fot. Fotolia
Na Nowy Jork warto poświęcić co najmniej 5-6 dni, choć nawet wtedy nie zobaczymy wszystkiego. Fot. Fotolia

Miami to centrum wypoczynkowe Florydy, a także najbogatsze miasto USA i piąty największy rejon metropolitalny kraju. Fot. Fotolia
Miami to centrum wypoczynkowe Florydy, a także najbogatsze miasto USA i piąty największy rejon metropolitalny kraju. Fot. Fotolia

Wodospady Niagara: słynne wodospady położone na granicy USA i Kanady, tuż pod Toronto. Fot. Fotolia
Wodospady Niagara: słynne wodospady położone na granicy USA i Kanady, tuż pod Toronto. Fot. Fotolia

Potrącenia z wynagrodzeń i zasiłków Praktyczne wskazówki59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »