| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Auto i prawo > Auto formalności > Ubezpieczenie pojazdu > Ranking ubezpieczeń OC na polskim rynku. Które OC jest najlepsze?

Ranking ubezpieczeń OC na polskim rynku. Które OC jest najlepsze?

Polska Izba Motoryzacji przygotowała ranking ubezpieczeń OC dostępnych na polskim rynku. Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę, że ubezpieczyciele w ramach OC oferują usługi, które zwykle kojarzone są z ubezpieczeniem AC.

Z analizy przeprowadzonej przez Polską Izbę Motoryzacji wynika, że najkorzystniejszą dla kierowców ofertę z zakresu ubezpieczenia OC ma LINK4. Tuż za nim na podium "stanęły" według kolejności Aviva oraz Gothaer.

W pakiecie LINK4 oferuje: naprawę pojazdu po wypadku na miejscu zdarzenia (jeśli jest możliwa, do 200 zł), holowanie pojazdu po wypadku do 100 km (niezależnie czy jesteśmy sprawcą, czy poszkodowanym), zapewnienie samochodu zastępczego do 3 dni w przypadku, gdy ubezpieczony pojazd uległ wypadkowi (także gdy jesteśmy sprawcą) lub został skradziony, pomoc w przypadku uszkodzenia opon (w tym: wymianę koła / naprawę na miejscu lub holowanie i pokrycie kosztów naprawy w warsztacie do 2 tys. zł), a także pomoc informacyjną oraz bezpłatnie Zieloną Kartę.

Zobacz też: Czy ubezpieczyciel sprawcy wypadku może obniżyć odszkodowanie?

Zajmująca drugie miejsce w zestawieniu Aviva oferuje holowanie ubezpieczonego pojazdu (oraz poszkodowanego) do 75 km, auto zastępcze do 3 dni, parkowanie do 100 zł, holowanie samochodu w przypadku uszkodzenia szyby czołowej do warsztatu wskazanego przez Aviva, pomoc informacyjną, w tym medyczną, transport ubezpieczonych z miejsca zdarzenia do miejsca odholowania pojazdu i gratis Zieloną Kartę.

Z kolei Gothaer zapewnia: naprawę pojazdu do 400 zł na miejscu zdarzenia, holowanie do 135 km, samochód zastępczy na 1 dzień, pomoc po wypadku dla przewożonych zwierząt, w tym koszty ich leczenia do 1000zł.  

Zobacz też: Jaka jest kara za brak ubezpieczenia OC?

Wśród innych ciekawych usług dodawanych do polis OC warto zwrócić uwagę np. na:

  • informację prawną – konsultację telefoniczną i pomoc Consierge – osobistego asystenta (Allianz),
  • ubezpieczenie bagażu za składkę 1 zł (w tym np. wózek, fotelik dziecięcy) od zniszczenia lub uszkodzenia w wyniku spowodowanego przez klienta wypadku do 2000 zł. (Generali),
  • pokrycie kosztów parkingu, maksymalnie 3 doby (Concordia),
  • holowanie pojazdu aż do 200 km (Pocztowe TUW).

Zobacz też: Ile czasu trzeba czekać na odszkodowanie?

Źródło: Materiały prasowe Polskiej Izby Motoryzacji

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK