| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Budowa biurowca Business with Heritage na Placu Zamkowym w Warszawie - wiecha zawisła

Budowa biurowca Business with Heritage na Placu Zamkowym w Warszawie - wiecha zawisła

Na budowie budynku biurowo-usługowego Business with Heritage, znajdującego się przy Placu Zamkowym w Warszawie, zawisła wiecha. Pierwsi lokatorzy będą mogli wprowadzić się do budynku już w pierwszym kwartale 2015 r.- to na ten czas planuje się zakończenie budowy.

Budowa biurowca Plac Zamkowy – Business with Heritage rozpoczęła się w październiku 2013 r., a symboliczne zawieszenie wiechy dnia 3 października 2014 r. zakończyło realizację stanu surowego. Przewidziany termin realizacji inwestycji, zgodny z założonym harmonogramem, to I kwartał 2015 r. Obecnie wykonywane są pokrycia dachu,  rozpoczęto prace elewacyjne i wykończeniowe na zewnątrz budynku, a ich zakończenie planowane jest na przełomie roku.

Do wykończenia budynku Plac Zamkowy – Business with Heritage staraliśmy się wybrać najlepsze i najszlachetniejsze materiały wykończeniowe o doskonałych parametrach technicznych, które podkreślą nowoczesny charakter biurowca, jednocześnie pozostając w harmonii z otaczającą go historyczną zabudową ” – powiedział Maksymilian Marcinkowski, Prezes Senatorska Investment.

Przyziemie budynku zostanie pokryte wapieniem muszlowym - ekskluzywnym kamieniem, wybranym przez inwestora ze względu na swoją kolorystykę i piękne uwarstwienie oraz dotychczas niewystępujące w Polsce w tej wersji cięcie w poprzek bloku kamiennego. Zawiśnie on na  wentylowanej podkonstrukcji firmy Sto, reprezentującej najwyższy standard rozwiązania elewacyjnego, dzięki któremu elewacja pozostaje w doskonałej kondycji przez wiele lat.

Na wyższych kondygnacjach zastosowane zostaną szlachetne tynki i farby STO. Jest to uznana marka, często stosowana w renowacjach zabytkowych obiektów na całym świecie, która jest wybierana przede wszystkim ze względu na wysoką jakość produktów.

W oknach i witrynach budynku Plac Zamkowy – Business with Heritage zastosowany zostanie produkt najwyższej jakości  - szkło Pilkington Suncool, które dzięki swojemu niestandardowemu szaremu zabarwieniu będzie harmonizować z kolorystyką pozostałych elementów elewacji. To trwałe i odporne na zarysowania szkło łączy znakomitą redukcję przepuszczalności promieni słonecznych z szeregiem cech optycznych zapewniających jego lepszy wygląd zewnętrzny, oszczędność energii oraz komfort użytkowników budynku.

Dach budynku zostanie pokryty wstępnie spatynowaną blachą RHEINZINK-prePATINA, która jest jedną z najbardziej znanych i cenionych firm na rynku europejskim. Powierzchnia blachy pod wpływem warunków atmosferycznych z czasem nabierze naturalnej niebiesko-szarej patyny, co zapewni doskonałą kompozycję kolorystyczną z już spatynowanymi dachami kamienic na Starym Mieście.

W budynku zastosowane zostaną kute balustrady z elementami mosiężnymi, co jest rzadko spotykanym detalem we współczesnych budynkach. Zostały one wybrane ze względu na swój elegancki charakter, w celu lepszego zharmonizowania z otaczającą historyczną zabudową.

Zobacz także:  Budowa pierwszej galerii handlowej na warszawskiej Białołęce

Zobacz także:  Nowe terminale na Lotnisku Chopina w Warszawie

Źródło: Materiały prasowe

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »