reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > „Mieszkanie dla Młodych” program

„Mieszkanie dla Młodych” program

„Mieszkanie dla Młodych” to projekt nowego rządowego programu. Szczegóły programu „Mieszkanie dla Młodych” nie są jeszcze znane, na razie zostały przedstawione tylko główne założenia. Dofinansowanie będzie dotyczyć tylko mieszkań z rynku pierwotnego.

„Mieszkanie dla Młodych” jest kontynuacją polityki prorodzinnej i ma zastąpić kończący się 31 grudnia 2012 roku „Rodzinę na Swoim”, czyli rządowy program dopłat do połowy odsetek w ciągu 8 lat kredytowania. Nowy projekt niebawem trafi do Sejmu. Rozpoczęcie nowej formy wsparcia dla ludzi młodych przewidziane jest na połowę 2013 roku lub na początek roku 2014.

Nie są jeszcze znane wszystkie szczegóły, ale główne założenia zostały ujawnione przez Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka. Z dofinansowania będą mogły skorzystać rodziny i single, warunkiem jest nieprzekroczenie 35. roku życia. W odróżnieniu od „Rodziny na Swoim” rząd dopłaci tylko do mieszkań z rynku pierwotnego. Nie będzie możliwe kupienie mieszkania z rynku wtórnego ani także kupno domu (dotyczy to również rynku pierwotnego) lub jego budowa. Z programu będą mogli skorzystać tylko ludzie młodzi nie będący dotychczas właścicielami żadnej nieruchomości.

Zobacz także: „Mieszkanie dla Młodych” – wady i zalety

Żeby było możliwe skorzystanie z „Mieszkania dla Młodych” trzeba znaleźć mieszkanie mające do 75 m kw., przy czym dopłata będzie do 50 m kw. Będą wyznaczane też maksymalne limity cenowe metra kwadratowego, podobnie jak w „Rodzinie na Swoim”.

Jeśli uda nam się spełnić wszystkie warunki to zostanie nam wypłacone 10% jednorazowej dopłaty do kredytu. Do wyliczenia będzie brany pod uwagę wskaźnik 1.0 wartości metra odtworzeniowego w danym województwie.

Dodatkowo zostaną „nagrodzone” rodziny z dzieckiem, otrzymają jeszcze 5% i kolejne 5% za trzecie dziecko lub kolejne, jeśli pojawi się w ciągu 5 lat.

Zobacz także: „Mieszkanie dla Młodych” zamiast „Rodziny na Swoim”

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Ostatnia aktualizacja:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Mieszkanie Fot. Fotolia
Mieszkanie Fot. Fotolia

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kadry dla Każdego

Strona poświęcona aktualnościom kadrowo-płacowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama