reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Deweloperzy walczą o najlepszą lokalizację

Deweloperzy walczą o najlepszą lokalizację

Deweloperzy walczą o najlepszą lokalizację, która obok niskich cen i mniejszych metrażów stanowi najważniejszy czynnik brany pod uwagę przez nabywców mieszkań. W 2012 roku to właśnie lokalizacja będzie dla deweloperów decydująca w walce o kolejnych klientów.

Nowe inwestycje zaspokajają potrzeby kupujących dotyczące metrażu. Na rynek wchodzi coraz więcej lokali kompaktowych. Deweloperzy skupią się na mieszkaniach niedużych powierzchniowo. Poza tym w projektach, które wprowadzane są do sprzedaży, ceny są niższe niż w poprzednich latach. Głównie ze względu na to, że mieszkania budowane są teraz zwykle w standardzie popularnym. Przy zoptymalizowanych stawkach cenowych i powierzchniach na czołowe miejsce wysuwa się lokalizacja. To właśnie ten czynnik w bieżącym roku może odegrać decydującą rolę w walce o klienta.  

Liczy się lokalizacja

Położenie inwestycji staje się jeszcze ważniejszym kryterium wyboru mieszkania niż wcześniej. Jak podaje Home Broker, w minionym roku zarysował się trend do nabywania mieszkań bliżej śródmieść miast. W 2011 roku nabywców znajdowały mieszkania bardziej centralnie położone niż te sprzedawane w poprzednim roku. Kupujący za pośrednictwem tej firmy wybierali lokale oddalone od centrum przeciętnie o 2,5 km, podczas gdy rok wcześniej było to 3,1 km.

Zobacz także: Deweloperzy zaczną wynajmować mieszkania?

Lokalizacja okazała się także najbardziej istotnym czynnikiem przy wyborze mieszkania dla poszukujących lokum, którzy brali udział w ankiecie przeprowadzonej przez portal Morizon.pl. Analiza potwierdziła, że kupujący mieszkania na rynku pierwotnym największą wagę przykładają do położenia inwestycji. Na ten czynnik zwraca uwagę aż 80 proc. planujących zakup mieszkania na rynku pierwotnym. Coraz więcej osób ma świadomość, że dobra komunikacja z miejscami, w których często bywamy, pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu. Drugim istotnym aspektem była cena, na którą wskazywało ponad 60 proc. nabywców nowych mieszkań.  

Dlatego osiedla, które będą budowane w 2012 roku, powstaną z pewnością w dobrze przemyślanych lokalizacjach. W Warszawie będą pojawiać się m.in. wzdłuż istniejącej i planowanej linii metra.

Zobacz także: Rynek wtórny oferuje coraz więcej domów

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Deweloperzy.
Deweloperzy.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kredytmarket

Kredyty online dla małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama