reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Nowe dzielnice we Wrocławiu

Nowe dzielnice we Wrocławiu

Nowe dzielnice we Wrocławiu – Promenady Wrocławskie i Olimpia Port – to dwa projekty mieszkaniowe, które mają wyróżniać się spośród inwestycji już istniejących na rynku nieruchomości. Jak będą wyglądały nowe dzielnice we Wrocławiu?

Wrocławskie inwestycje prezentują nową koncepcję urbanistyczną – na rozległych obszarach powstaną osiedla o spójnej, wielofunkcyjnej zabudowie, mogące pretendować do miana integralnych dzielnic. Zabudowa Promenad obejmie około 20 hektarów powierzchni w sąsiedztwie Odry i Kanału Miejskiego – między ulicą Zakładową a Rychtalską. Docelowo ma tu powstać blisko 2 tys. mieszkań, a także budynki  o funkcjach usługowych, handlowych, kulturalnych, hotelowych i edukacyjnych. Olimpia Port również powstaje nad samą rzeką – między ulicą Swojczycką a kanałem nawigacyjno-żeglugowym Odry. W planach jest budowa około 5 tys. mieszkań na blisko 80 hektarach powierzchni.

– Planujemy, że nasze osiedle stanie się w niedalekiej przyszłości zupełnie osobną dzielnicą miasta. – zapowiada Tomasz Sujak z Archicomu – Obok mieszkań powstaną tu również budynki przeznaczone pod działalność usługową, obiekty kultury, oświaty i ochrony zdrowia. Nadrzeczny bulwar ma natomiast stać się miejscem spotkań. Tutaj będą zlokalizowane kawiarenki i restauracje, skwery, place zabaw dla dzieci oraz serce osiedla, czyli główny plac.  Całe osiedle ma być okolone ciągiem pieszo-rowerowym wykorzystującym w tym celu m.in. stary trakt kolejowy. – dodaje Sujak.

Zobacz także: Promenady Wrocławskie – nowa dzielnica Wrocławia

Nietypowe pomysły deweloperów

Celem obu deweloperów jest stworzenie takiej przestrzeni mieszkalnej, która zapewni mieszkańcom wszystko, co jest potrzebne do życia. Plany osiedli przypominają więc raczej podwaliny osobnych miasteczek. Niektóre pomysły zaskakują – Archicom zapowiada stworzenie w obrębie inwestycji małego ryneczku i postawienie kościoła. Jeśli uda się urzeczywistnić te zamierzenia, będzie to pierwsza świątynia we Wrocławiu postawiona przez dewelopera. Vantage Development z kolei zaprosił mieszkańców miasta, aby czynnie włączyli się w tworzenie koncepcji Promenad Wrocławskich. Na specjalnie utworzony adres mailowy wszyscy zainteresowani mogą przysyłać swoje pomysły na aranżację terenów rekreacyjnych w ramach dzielnicy. W ten sposób deweloper realizuje ideę osiedla społecznego, odpowiadającego na autentyczne potrzeby jego potencjalnych mieszkańców. Wrocławianie mogą mieć wpływ na kształt i charakter przestrzeni o łącznej powierzchni  ok. 25 tys. mkw.

Funkcja  rekreacyjna obu osiedli będzie szczególnie rozbudowana. Sprzyja temu ich położenie przy nadodrzańskich bulwarach, co daje ogromne możliwości na stworzenie infrastruktury wypoczynkowo-sportowej. 

Zobacz także: Sprzedaż kamienic na stabilnym poziomie

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Godyń

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama