reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Rynek nieruchomości w Krakowie

Rynek nieruchomości w Krakowie

Na rynku nieruchomości w Krakowie deweloperzy realizują obecnie 13 nowych inwestycji, które przyniosą łącznie tysiąc mieszkań. Który rejon Krakowa rozwija się najintensywniej?

Pomimo dopływu nowej oferty na tym poziomie w okresie od lipca do września, odnotowano spadek podaży lokali deweloperskich w Krakowie w porównaniu z II kwartałem. Obecnie osoby poszukujące nowego lokum mogą wybrać jedno z 8,0 tys. mieszkań podczas, gdy trzy miesiące wcześniej mieli do wyboru 8,1 tys. lokali. Mamy więc do czynienia z przełamaniem obserwowanego od pięciu kwartałów trendu systematycznego wzrostu liczby dostępnych mieszkań w Krakowie. Na tej podstawie można stwierdzić, że deweloperzy działający na terenie stolicy Małopolski, obserwując wysyp nowych inwestycji w I połowie 2011 r., obecnie nieco zwolnili tempo wprowadzania nowych projektów. Wprawdzie na rynek wchodzą kolejne inwestycje, jednak termin ich rozpoczęcia często bywa opóźniany w stosunku do wcześniejszych zapowiedzi, a same projekty, jeśli tylko jest taka możliwość, są bardziej etapowane.

Zobacz także: Sprzedaż mieszkania trwa teraz dłużej

Nowa Huta i Czyżyny

W ciągu ostatnich trzech miesięcy oferta mieszkań z pierwszej ręki zwiększyła się tylko na terenie dawnej dużej dzielnicy Nowa Huta. Zaskakiwać może również sam przyrost podaży – wzrosła ona tam o więcej niż połowę, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że rejon ten do tej pory nie cieszył się największym zainteresowaniem deweloperów. Za taki rozwój wypadków odpowiadają przede wszystkim coraz modniejsze Czyżyny. Wydaje się, że w chwili obecnej, gdy dla kupujących w pierwszym rzędzie liczy się niska cena, obszary, które wchodziły w skład dawnej Nowej Huty mogą zwracać uwagę deweloperów jako potencjalne tereny pod nowe tanie inwestycje.

Prądnik Czerwony

Jeżeli chodzi o poziom sprzedaży, to najlepszym wynikiem już drugi kwartał z rzędu może pochwalić się Prądnik Czerwony. W okresie od stycznia do marca trafiła tam do sprzedaży pokaźna liczba lokali mieszkalnych z pierwszej ręki, co obecnie przekłada się na dużą liczbę mieszkań, które znalazły nowych właścicieli właśnie w tym rejonie miasta.

Zobacz także: Deweloperzy rozpoczęli w Warszawie mniej inwestycji

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Emmerson Nieruchomości

Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na rynku nieruchomości w Krakowie znajduje się obecnie 13 nowych inwestycji. Fot. Skaland sp. z o.o.
Na rynku nieruchomości w Krakowie znajduje się obecnie 13 nowych inwestycji. Fot. Skaland sp. z o.o.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

BEDS.pl

sklep internetowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama