reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Jak deweloperzy planują inwestycje mieszkaniowe?

Jak deweloperzy planują inwestycje mieszkaniowe?

Deweloperzy planują inwestycje mieszkaniowe w oparciu o dokładną analizę rynku nieruchomości. Przed rozpoczęciem nowej inwestycji mieszkaniowej deweloperzy biorą pod uwagę m.in. zmiany w prawie czy potrzeby przyszłych nabywców nieruchomości.

W co i gdzie inwestować?

Decyzja o tym, gdzie i dla kogo budować powinna być podyktowana przede wszystkim oceną sytuacji aktualnej i prognozowanej na rynku. Dalszy rozwój największych aglomeracji wskazuje, że popyt na mieszkania w ich obrębie będzie nadal wzrastał. Niezależnie od perturbacji gospodarczych ostatnich lat, coraz większy udział w branży nieruchomości mają luksusowe apartamenty. Jak podaje firma Emmerson, od pierwszego kwartału 2010 do końca drugiego kwartału 2011 r. liczba dostępnych apartamentów w Warszawie zwiększyła się o około jedną siódmą. W ślad za stolicą idą stopniowo pozostałe miasta, jak Kraków, Wrocław, Poznań czy Gdańsk. Jednak nie wszystkie przedsięwzięcia „z górnej półki” znajdują od razu potencjalnych nabywców lub najemców. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla kupujących i sprzedających jest odpowiednie zróżnicowanie ofert mieszkaniowych.

Zobacz także: Ceny mieszkań na rynku pierwotnym maleją

Deweloperzy budują dla wszystkich

Szukając możliwości pozyskania klientów, deweloperzy starają się wychodzić naprzeciw ich aktualnym potrzebom. Część firm koncentruje się po prostu na popularniejszych, tańszych inwestycjach. Pojawiają się też alternatywne pomysły przyciągnięcia nabywców. Wśród nich można znaleźć propozycje stopniowych płatności po zakończeniu kolejnych etapów budowy, tańsze miejsca parkingowe czy dopłaty w wysokości połowy odsetek od kredytu hipotecznego (Emmerson). Ma to szczególne znaczenie w sytuacji, gdy ograniczenia w programie „Rodzina na Swoim” zmniejszyły znacznie liczbę mieszkań, których zakup jest objęty rządową pomocą. Ciekawe rozwiązanie przedstawiła natomiast wrocławska firma Deka Inwestycje, stawiając na apartamenty o wysokim standardzie, sprzedawane głównie pod inwestycje. Nabywcy powstającego właśnie Aparthotelu Invite mają tu zagwarantowaną comiesięczną wypłatę czynszu z wynajmu niezależnie od bieżącego obłożenia.

Zobacz także: Ile Polacy wydają na utrzymanie mieszkania?

Korzysta i deweloper, i klient

Głównym źródłem zmieniających się na rynku nieruchomości proporcji między podażą a popytem są finanse. Deweloperów musi być stać na budowę obiektów, a przyszłych lokatorów na zakup mieszkania. Ważne jest przy tym, by interesy obu grup spotkały się w jednym miejscu. Z punktu widzenia nabywców korzystne wydają się oczywiście znaczące upusty cenowe. Jednak warto przyglądać się wszystkim formom promowania realizowanych inwestycji. Przy zakupie mieszkania powinniśmy brać uwagę nie tylko na czynniki ekonomiczne.

Źródło: materiały prasowe

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Deweloperzy planują inwestycje mieszkaniowe w oparciu o dokładną analizę rynku nieruchomości. Fot. Fotolia
Deweloperzy planują inwestycje mieszkaniowe w oparciu o dokładną analizę rynku nieruchomości. Fot. Fotolia

Sprawozdawczość budżetowa w praktyce. Objaśnienia, wzory, przykłady199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Góralski&Goss Legal

Góralski&Goss Legal to butikowa kancelaria prawna, specjalizująca się w doradztwie transakcyjnym i procesowym na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora ubezpieczeniowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama