reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Średni standard mieszkania – czyli jaki?

Średni standard mieszkania – czyli jaki?

Największe szanse na znalezienie niedrogiego mieszkania do remontu mają mieszkańcy Gdańska. Natomiast w Poznaniu bardzo dużo ofert sprzedaży dotyczy lokali o podwyższonym standardzie. Dostępność poszczególnych standardów używanych mieszkań sprawdziła agencja Metrohouse & Partnerzy S.A.

Standardy mieszkań

Poza licznymi dodatkowymi podziałami, w nomenklaturze używanych mieszkań najczęściej stosuje się podział na trzy podstawowe grupy, które odzwierciedlają standard lokali. Najbardziej powszechne są oferty, których stan techniczny pozwala na wprowadzenie się bez większych dodatkowych inwestycji (standard normalny/średni/do wprowadzenia). Trzymając się zasady, że na rynku wtórnym nie znajdziemy mieszkania idealnego, opis ten może oznaczać, że oprócz odmalowania i kilku niewielkich napraw mieszkanie jest gotowe do zamieszkania. Takie mieszkanie z reguły nie wymaga dodatkowego zaangażowania remontowego polegającego na wymianie podłóg czy stolarki okiennej, a ewentualne niewielkie prace remontowe są pochodną codziennej eksploatacji mieszkania.

Przeciwnością wyżej wymienionego standardu są mieszkania określane jako „do remontu” (gruntownego remontu) lub „do wykończenia”. Pojawienie się w opisie tego typu określeń sugeruje, że możemy mieć do czynienia z mieszkaniem w standardzie podstawowym, np. z lat 70-tych, które kwalifikuje się do kompleksowego remontu, mieszkania od dawna nieremontowanego, poddanego dewastacji, ewentualnie w tzw. stanie deweloperskim, bez białego montażu, wymagającego dostosowania do funkcji mieszkalnych.

Zobacz także: Wynajmuj mieszkanie z głową

Ostatnią grupę stanowią oferty mieszkań o podwyższonym standardzie. W ramach takiego kryterium może chodzić o budownictwo apartamentowe, jak i mieszkania z segmentu popularnego wybudowane w ostatnich latach – zazwyczaj funkcjonalnie zaaranżowane, wykończone dobrej klasy materiałami, o niskim stopniu eksploatacji. Odrębną podgrupę tworzą tu także mieszkania w odrestaurowanych kamienicach, które dzięki pracom remontowym odzyskują swój pierwotny blask.

Gdzie po mieszkanie do remontu?

Idąc tropem podziału na trzy najczęściej spotykane rodzaje standardu na rynku używanych mieszkań, agencja Metrohouse & Partnerzy przygotowała analizę dostępności tych trzech grup lokali. Analizie poddano dziewięć miast. We wszystkich dominującym rodzajem mieszkań są lokale z segmentu popularnego, które zostały zakwalifikowane do średniego standardu.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na znalezienie niedrogiego mieszkania do remontu nawiększe szanse mają mieszkańcy Gdańska.
Na znalezienie niedrogiego mieszkania do remontu nawiększe szanse mają mieszkańcy Gdańska.

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

JSLegal Jankowki & Stroiński

Adwokacka Spółka Partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama