reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wiadomości > Mieszkanie w okolicy Warszawy

Mieszkanie w okolicy Warszawy


Jeśli zdecydujemy na kupno mieszkania poza granicą Warszawy to mniej ucierpi na tym nasz domowy budżet. Mieszkania w najbliższej okolicy Warszawy są tańsze od tych znajdujących się na jej terenie. Dzięki niższej cenie można pozwolić sobie na większą powierzchnię mieszkania.

Im bardziej oddalamy się od centrum miasta, przeciętna cena metra kwadratowego mieszkania maleje. To istotne dla kupujących, bo wartość zakupu ma teraz dla nich największe znaczenie. Restrykcyjne zasady oceny zdolności kredytowej pożyczkobiorców wprowadzone w ostatnim czasie przez banki powodują, że wielu potencjalnych klientów deweloperów straciło szansę na zakup mieszkania. Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika, że w ostatnim kwartale 2010 roku prawie 90 proc. banków zaostrzyło kryteria przyznawania kredytów mieszkaniowych.

Dlatego wiele osób poszukujących mieszkań jest zmuszonych do zweryfikowania wstępnych założeń dotyczących parametrów lokalu. Jak obliczyła niedawno firma Home Broker na podstawie transakcji dokonanych w ciągu ostatniego roku, tylko w przypadku 66 proc. transakcji, wstępnie deklarowana przez nabywców lokalizacja odzwierciedlała położenie faktycznie nabywanego mieszkania. 

Zobacz także: Czy wiosna obudziła w deweloperach chęć do inwestycji?

Zasadniczą motywacją do zakupu lokum oddalonego od centrum miasta jest mniejsze obciążenie finansowe. Jednak nie tylko to jest ważne. Większość z nabywców, którzy wybierają mieszkanie w miejscowościach podwarszawskich otwarcie deklaruje chęć odpoczynku od hałasu i wielkomiejskiego zgiełku. Życie w metropolii mimo wszystkich swych zalet jest dla nich zbyt męczące.

Koronnym argumentem jest chęć stworzenia własnego azylu w zewnętrznej, cichej i zielonej części aglomeracji miejskiej. Dla osób rozpatrujących przeprowadzkę za miasto ważny jest także jeszcze jeden aspekt. Plany związane z założeniem rodziny, które wiążą się z koniecznością zmaksymalizowania komfortu życia i zapewnienie odpowiednich warunków do wychowania dzieci. Wybierając lokalizacje podmiejskie mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania o znacznie większej powierzchni.

Deweloperzy, którzy budują na rogatkach miasta potwierdzają, że dla kupujących istotna jest nie tylko cena mieszkania, ale także jakość życia.

- Klientom odpowiada kameralny charakter naszej inwestycji w Piastowie. W Rezydencji Kościuszki w kwocie ok. 350 tys. zł można już kupić wygodne trzypokojowe mieszkanie. Lokale zaprojektowaliśmy tak, żeby umożliwić właścicielom indywidualną modyfikację przestrzeni. Znaczący dla nabywców jest fakt, że osiedle położone jest około 300 m od stacji kolejowej (SKM, Koleje Mazowieckie). Dojazd do centrum Warszawy zajmuje często paradoksalnie mniej czasu niż przeprawa z jednego krańca stolicy na drugi – komentuje Wojciech Stisz, Specjalista ds. marketingu i sprzedaży w BARC Warszawa S.A.

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Im bardziej oddalamy się od centrum miasta, przeciętna cena metra kwadratowego mieszkania maleje. To istotne dla kupujących, bo wartość zakupu ma teraz dla nich największe znaczenie. Fot. materiały prasowe, Rezydencja Kościuszki
Im bardziej oddalamy się od centrum miasta, przeciętna cena metra kwadratowego mieszkania maleje. To istotne dla kupujących, bo wartość zakupu ma teraz dla nich największe znaczenie. Fot. materiały prasowe, Rezydencja Kościuszki

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

REWIT

Misją REWIT od 25 lat jest bycie doradcą i partnerem biznesowym w zmieniającym się świecie i otoczeniu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama