| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Porady internautów

Czy wiesz jak wyjąć złamany klucz z zamka?

Aktualizacja: 23.09.2011

Złamany klucz w zamku da się łatwo wyjąć jeśli jego końcówka wystaje na zewnątrz. Jak to umiejętnie zrobić, żeby nie przesunąć złamanej końcówki klucza jeszcze głębiej? »

Czy wiesz jak naprawić uszkodzoną tapetę?

Aktualizacja: 23.09.2011

Dzięki tym poradom naprawa rozdartej tapety lub naklejenie jej na nierówna powierzchnię pójdzie jak z płatka. »

Czy wiesz jak usunąć grzyba z drewna i muru?

Aktualizacja: 23.09.2011

Grzyb domowy wywołuje butwienie drewna. Z czasem zaatakowane grzybem elementy drewniane zamieniają się w puszystą masę, która rozpada się przy dotknięciu. Pierwszą oznaką butwienia drewna bywa stęchły zapach przywodzący na myśl grzyby. Choroba ta atakuje przede wszystkim meble i podłogi znajdujące się w wilgotnym, stosunkowo ciepłym i pozbawionym przeciągów środowisku. »

Czy wiesz jak radzić sobie z zmarzniętymi rurami?

Aktualizacja: 23.09.2011

Zimą rury często zamarzają. Gdy temperatura otoczenia podniesie się o kilka stopni, rura może pęknąć i rozsadzić ściany lub podłoże. Jak do tego nie dopuścić i gdzie znaleźć miejsce zatoru? »

Czy wiesz jak usunąć wgniecenia z mebli?

Aktualizacja: 23.09.2011

Czasami coś ciężkiego uderzy w stół i powstaje wgniecenie w blacie. Rzecz jasna nikt z nas nie chce mieć stołu z dziurą, dlatego proponuję prosty sposób na pozbycie się tej usterki. »

Czy wiesz jak pozbyć się zadrapań z mebli politurowanych?

Aktualizacja: 23.09.2011

Zadrapane meble z politury to dość częsty widok w domach gdzie są małe dzieci. Jest na nie prosta rada. Sposób najlepiej sprawdza się przy drobnych zadrapaniach mebli. »

Czy wiesz jak usunąć ślady po papierosach z politurowanych mebli?

Aktualizacja: 23.09.2011

Chwila nieuwagi i żar z papierosa może spaść na politurowany blat. Zostaje czarny wżer, którego nijak nie można doczyścić. Ślady po przypaleniu papierosa usuniesz z politurowanych mebli w bardzo prosty sposób. »

Czy wiesz jak usunąć z blatu ślady po gorących naczyniach?

Aktualizacja: 04.10.2012

Czasami na politurowanych meblach odciska się dno gorącej szklanki lub talerza. Najprościej zapobiec stawiając gorące naczynia na gumowej serwetce, lecz jeśli nie pomyślało się w porę, nic straconego. Znam skuteczny sposób na pozbycie się odbarwień na politurze po gorących naczyniach. »

Czy wiesz jak wymienić pęknięta płytkę podłogową?

Aktualizacja: 23.09.2011

Płytki czasami pękają pod wpływem zbyt dużego nacisku lub bardzo niskiej temperatury. Uszkodzone płytki można łatwo wymienić. Przedstawiam krok po kroku jak to zrobić. »

Czy wiesz jak usunąć ryrsy z politurowanego stołu?

Aktualizacja: 23.09.2011

Na politurowanych meblach wszelkie rysy widać od raz i nie wygląda to estetycznie. Jeśli chcesz pozbyć się zarysowań z politurowanych mebli, polecam zastosować tę mieszkankę. Wypróbowane i działa!:D »

Czy wiesz jak zapobiec przelewaniu się wody w zbiornikach?

Aktualizacja: 23.09.2011

Jeśli po napełnieniu zbiornika np. przy spłuczce woda wypływa przez przelew oznacza to, że na skutek uszkodzenia albo złego ustawienia pływak nie unosi się wystarczająco wysoko i nie domyka zaworu. Czasami jest też uszkodzony sam zawór. Oto jak naprawić zepsuty pływak i zawór w spłuczce. »

Czy wiesz jak naprawić zerwaną żaluzję?

Aktualizacja: 23.09.2011

Czasami w żaluzjach może przerwać się linka wiążąca listwy. Krok po kroku wyjaśniam jak wymienić przerwaną linkę w żaluzjach. »

Czy wiesz co zrobić gdy wysiądzie zasilanie?

Aktualizacja: 23.09.2011

Zasilanie wysiada na skutek zwarcia, gdy prąd zaczyna płynąć niewłaściwa trasą. Przyczyna może leżeć po stronie któregoś z włączonych urządzeń lub po stronie instalacji elektrycznej pomiędzy skrzynią bezpiecznikową a odbiornikami. Jeśli wysiądzie ci zasilanie w domu, sprawdź następujące rzeczy. »

Czy wiesz jak uszczelniać drewniane podłogi, by zatrzymać ciepło w mieszkaniu?

Aktualizacja: 23.09.2011

Przez podłogę ucieka ponad 50 procent ciepła z mieszkania, dlatego należy zadbać o ich szczelność, zwłaszcza jeśli są to podłogi z drewna. Oto kilka metod uszczelniania drewnianych podłóg. »

Czy wiesz jak uszczelnić drzwi, aby zatrzymać ciepło w mieszkaniu?

Aktualizacja: 10.01.2013

Uszczelnianie drzwi jest najtańszą i najskuteczniejszą metodą zatrzymywania ciepła w mieszkaniu. Jak uszczelnić drzwi, aby ciepło nie uciekało na zewnątrz? »

reklama

POLECANE

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Różyk

ekspert ds. oceny ryzyka w transporcie, prawa przewozowego i ubezpieczeń transportowych CDS Kancelaria Brokerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »