reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Remont

Kiedy wyremontować dach?

Aktualizacja: 19.01.2011

Czas pozostawia swój ślad na budynkach i jego elementach. Jednym z takich elementów, który najbardziej ulega jego działaniu jest dach. Kilku bądź kilkunastoletni dach będzie wymagał konserwacji, a czasem nawet gruntownego remontu. Kiedy się za niego zabrać i na co zwrócić uwagę? »

Czy wiesz jak chronić dom przed wilgocią?

Aktualizacja: 14.10.2010

Wilgoć w mieszkaniu sprzyja powstawaniu grzyba na ściana i korozji elementów z metalu. Dlatego co najmniej raz w roku przed zimą należy sprawdzić stan budynku. Oto kilka elementów na które powinieneś zwrócić szczególna uwagę i w razie potrzeby odpowiednio zabezpieczyć. »

Czy wiesz jak uszczelniać drewniane podłogi, by zatrzymać ciepło w mieszkaniu?

Aktualizacja: 23.09.2011

Przez podłogę ucieka ponad 50 procent ciepła z mieszkania, dlatego należy zadbać o ich szczelność, zwłaszcza jeśli są to podłogi z drewna. Oto kilka metod uszczelniania drewnianych podłóg. »

Czy wiesz jak uszczelnić drzwi, aby zatrzymać ciepło w mieszkaniu?

Aktualizacja: 10.01.2013

Uszczelnianie drzwi jest najtańszą i najskuteczniejszą metodą zatrzymywania ciepła w mieszkaniu. Jak uszczelnić drzwi, aby ciepło nie uciekało na zewnątrz? »

Czy wiesz jak odetkać zatkany zlew?

Aktualizacja: 23.09.2011

Zlew w kuchni zatyka się często na skutek nagromadzenia się w odpływie resztek jedzenia. Nie musisz być jednak złotą rączką, żeby go odetkać. Jak odetkać zatkany zlew - tłumaczę krok po kroku. »

Czy wiesz jak sprawić, aby Twoje mieszkanie było higienicznie czyste?

Aktualizacja: 18.10.2010

Mieszkanie jest miejscem gdzie planuje się życie rodzinne, wychowuje dzieci, spożywa posiłki i odpoczywa od pracy. Dlatego podstawowym zadaniem higieny mieszkania jest stworzenie bezpiecznych i wygodnych warunków życia. »

Czy wiesz jak wyrównać betonowa podłogę?

Aktualizacja: 23.09.2011

Aby móc położyć wykładzinę, musisz najpierw wyrównać posadzkę. Jak uzyskać idealnie gładka podłogę z betonu? Zrób to tak jak poniżej. »

Czy wiesz jak zmiękczyć twardą wodę?

Aktualizacja: 13.10.2010

Mydło źle się pieni, pozostawiając na brzegach umywalki szary osad, w czajniku osadza się kamień, włosy po umyciu są sztywne a tkaniny szorstkie w dotyku? Oznacza to, że masz twardą wodę, czyli zawierającą zbyt dużą ilość związków wapnia i magnezu. Możesz ją zmiękczyć na kilka sposobów. »

Czy wiesz co zrobić gdy wysiądzie prąd?

Aktualizacja: 23.09.2011

Świeciło, grało i nagle zgasło. Zastanawiasz się zaraz dlaczego nie ma prądu. Zazwyczaj jest to przerwa w dostawie energii zaplanowana przez zakład energetyczny, jednak zawsze trzeba sprawdzić czy przyczyna nie leży u nas w domu. Oto co należy zrobić gdy nagle zabraknie prądu. »

Czy wiesz jak usunąć plamy ze ścian?

Aktualizacja: 23.09.2011

Plamy mogą pojawić się zarówno na starych jaki i na nowych murach. Na świeżo o tynkowanych ścianach pojawia się często biały nalot przypominający sól. Na starych murach natomiast można łatwo zauważyć plamy powstałe na skutek zawilgocenia. Jak pozbyć się tych paskudnych zabrudzeń ze ścian? »

Czy wiesz jak myć okna, żeby nie pozostawić smug?

Aktualizacja: 11.10.2010

Mycie okien tylko z pozoru jest proste. Nie wystarczy tak naprawdę użyć płynu i szmatki, żeby nadać im blasku - z doświadczenia wiem, że nawet najlepsze środki do czyszczenia szyb nic nie dadzą jeśli wcześniej nie poczyni się pewnych zabiegów. Oto sprawdzone sposoby na krystalicznie czyste okna bez »

Czy wiesz jak wyciszyć domową instalację wodociągową?

Aktualizacja: 23.09.2011

Czasami rury instalacji wodociągowej wydają dudniące dźwięki, które mogą irytować domowników. Powstają one na skutek zatrzymania i ponownego uwolnienia strumienia przepływającej wody lub źle zamocowanych odcinków rur. Poniższe wskazówki pomogą ci pozbyć się hałasu z instalacji wodociągowej. »

Czy wiesz jak usunąć rdzę z żelaznych i stalowych przedmiotów?

Aktualizacja: 09.07.2014

Rdza jest efektem korozji żelaznych i stalowych przedmiotów zachodzącej pod wpływem chemicznej i elektrochemicznej reakcji materiału z otaczającym środowiskiem. Rudawy nalot na rurach, ogrodzeniu, okuciach ławek, tralkach, słupkach i śrubach wygląda nieestetycznie i co najgorsze – w porę nie usunięte trawi żelazne przedmioty całkowicie. Tych kilka sprawdzonych sposobów pomoże ci wygrać walkę z rdzą. »

Czy wiesz jak wymienić deskę w podłodze?

Aktualizacja: 23.09.2011

Zniszczone fragmenty deski w podłodze należy wymieniać tak, żeby całe drewno było zdrowe i niepopękane. Nie jest to łatwe, ale z moją pomocą uda ci się wymienić deskę w podłodze bez problemu. »

Czy wiesz jak pozbyć się szpar w podłodze powstałych na skutek kurczenia się desek?

Aktualizacja: 23.09.2011

Deski podłogowe pod wpływem ciepła kurczą się i powstają między nimi szczeliny. Nie wielkie szpary możesz zlikwidować na kilka sprawdzonych sposobów. »

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama