reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Wnętrza > Projektowanie wnętrz > Feng shui: układanie książek

Feng shui: układanie książek

Feng shui przewiduje również odpowiednie miejsce dla książek. Zgodnie z zasadami feng shui nie wystarczy ułożyć książek na półce. Miejsce wybieramy w zależności od gatunku książki. Jednak najważniejszy jest porządek. Jak ustawić książki? Jakie miejsce będzie odpowiednie?

Feng shui uwzględnia wszystkie sfery ludzkiego życia, pewne reguły obowiązują także w czasie układania książek. Podstawową zasadą jest przede wszystkim zachowanie porządku i częste odkurzanie książek, bo jak wiadomo kurz według feng shui oznacza stagnację. Książki powinny mieć swoje miejsce, unikajmy odkładania ich w miejscu, w którym skończyliśmy czytać. Taka metoda z pewnością spowoduje, że po jakimś czasie w takich miejscach urosną stosy przeczytanych książek.

Zobacz także: Feng shui: uzdrawianie energii

Bałagan w książkach sprawia, że nie mamy do nich łatwego dostępu wtedy, gdy są nam one potrzebne. Prędzej czy później zaczyna nas to denerwować, w naszej głowie powstają negatywne myśli, a te z kolei zaburzają przepływ energii w mieszkaniu. A już z całą pewnością nie możemy dopuścić do sytuacji, w której sterty książek uniemożliwią nam swobodne poruszanie się po mieszkaniu.

Zachowanie porządku jest trudniejsze, jeśli posiadamy ich naprawdę dużo. Jednak i z tego możemy wybrnąć. Jeśli zależy nam rozmieszczeniu książek zgodnie z zasadami feng shui powinniśmy skorzystać z mapy energii, czyli bagua. Za jej pomocą ustalimy rozmieszczenie poszczególnych stref w mieszkaniu. Po zlokalizowaniu odpowiednich miejsc możemy układać książki z uwzględnieniem ich przyporządkowania gatunkowego:

 – Książki związane z rozwojem duchowym i autonaprawą powinny znaleźć się w rogu wiedzy.

– Książki o zabarwieniu romantycznym powinny zagościć w rogu romantycznym.

Zobacz także: Mieszkanie w angielskim stylu

– Miejsce książek odnoszących się do sfery pieniędzy jest w rogu finansowym.

– Książki kulinarne oczywiście mają swoje miejsce w kuchni.

– Zaś książki związane z naszymi zainteresowaniami powinny być tam, gdzie oddajemy się naszemu hobby.

Taki podział rozmieszczenia jest prosty i bardzo intuicyjny, żeby go dokonać nie musimy wcale znać się na gatunkach literackich.  

Możemy też pogrupować książki z uwzględnieniem naszych odczuć z nimi związanych. Te, które są bliższe naszemu sercu powinny znajdować się w miejscu, w którym się relaksujemy.

Bardziej tradycyjny podział uwzględnia rozmieszczenie alfabetyczne. Jednak możemy go zastosować tylko wtedy, jeśli mamy dużą cierpliwość, a cały ten proces nie spowoduje negatywnych odczuć.

Niezależnie od tego, który sposób wybierzemy pamiętajmy o tym, żeby nie gromadzić książek, które nie są nam potrzebne. Przywróćmy je do obiegu – sprzedajmy je lub oddajmy do biblioteki.

Zobacz także: Elementy feng shui

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Układanie książek według feng shui. Fot. Fotolia
Układanie książek według feng shui. Fot. Fotolia

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wierzbowski Eversheds

Usługi prawne dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama