REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Domek letniskowy - przyjaciel urlopowicza/fot. Home Broker
Domek letniskowy - przyjaciel urlopowicza/fot. Home Broker
Home Broker

REKLAMA

REKLAMA

Własny domek letniskowy może być świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu z dala od miejskiego zgiełku i problemów dnia codziennego. Nie dziwi więc fakt, że Polacy nadal chętnie szukają tego typu nieruchomości wypoczynkowych, do których będą mogli wracać gdy tylko nadarzy się ku temu okazja.

Na wstępie należy przeanalizować swoje możliwości finansowe z przeznaczeniem nieruchomości. Ile osób będzie korzystało z domku, czy wystarczą nam tylko miejsca do spania, czy oczekujemy większych wygód oraz w jakich porach roku chcemy korzystać.

REKLAMA

Wybór samej lokalizacji zależy wyłącznie od naszych potrzeb i upodobań. Zróżnicowana oferta sprzedaży domków letniskowych w całej Polsce sprawia, że bez problemu znajdziemy daczę w nadmorskich i górskich kurortach. Jeżeli nie chcemy organizować dłuższych eskapad, warto poszukać czegoś niedaleko naszego miasta.

Zobacz również: Budowa i remont

REKLAMA

Zakup nieruchomości letniskowej powinien być bardzo przemyślanym przedsięwzięciem, wcale nie łatwiejszym niż w przypadku docelowego domu lub mieszkania. Na dobrą sprawę musimy zmierzyć się z wieloma problemami, z którymi borykają się tradycyjne nieruchomości. – zauważa Agata Polińska z serwisu Otodom.pl.

Podobnie jak przy zakupie domu całorocznego na wstępie należy sprawdzić kondycję oferowanej nieruchomości. W szczególności trzeba zwrócić uwagę na wilgoć i obecność grzyba, który może mieć zgubne skutki na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Następnie warto skontrolować między innymi stolarkę okienną, izolację cieplną i pokrycie dachowe. Ważne jest także zbadanie stanu technicznego instalacji.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości, w tym celu trzeba poprosić sprzedającego o numer księgi wieczystej. Przy okazji warto zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w okolicy, może okazać się, że gmina przewidziała inne przeznaczenie terenów, które sąsiadują z domkiem letniskowym.

http://strefynieruchomosci.pl/wp-content/uploads/2018/04/domki-letniskowe-przykladowe-oferty.png

Ceny domków letniskowych wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy złotych. Jest to oczywiście zależne od standardu budynku, ale też od atrakcyjności samej działki. Tereny widokowe lub z własną linią brzegową niejednokrotnie przewyższają wartość znajdujących się na nich budynków.

Beata Kowalewska, serwis Otodom.pl

Jarosław Skoczeń www.strefynieruchomosci.p

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Ile kosztuje luksusowy nowy apartament? Czy milion złotych wystarczy?

    Ile trzeba zapłacić za nowe mieszkanie w wysokim standardzie? Jakie metraże oferują deweloperzy? Gdzie można nabyć luksusowe apartamenty i jakie mają udogodnienia? 

    Dyrektywa EPBD nie zakazuje montażu i eksploatacji kotłów gazowych. Rok 2040 nie jest wiążącą datą [analiza POGP]

    Nowelizacja dyrektywy ws. charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) nie zakazuje montażu ani eksploatacji kotłów gazowych, a 2040 r. nie jest wiążącą datą zakazu użycia paliw kopalnych do ogrzewania - zwraca uwagę Polska Organizacja Gazu Płynnego (POGP).

    Udział polskiego kapitału w rynku nieruchomości wynosi 2%. W Polsce konieczne są zmiany regulacji prawnych

    Udział krajowych inwestorów w polskim rynku nieruchomości komercyjnych wynosi zaledwie 2%. Ten stan rzeczy może zmienić wprowadzenie funduszy umożliwiających osobom indywidualnym inwestycje w nieruchomości komercyjne (REIT).

    Kiedy wieszać budki lęgowe dla ptaków?

    Kiedy wieszać budki lęgowe dla ptaków? Gdzie wieszać domki dla ptaków? Jak to zrobić dobrze? Kiedy jest okres lęgowy sikorek, wróbli, szpaków, jerzyków i nietoperzy w Polsce?

    REKLAMA

    Turbina wiatrowa przy domu - wymogi prawne

    Główny Urząd Nadzoru Budowlanego wyjaśnił jakie są aktualne wymogi prawne montażu przydomowych turbin wiatrowych. Czy przed montażem przydomowych turbin wiatrowych wymagane jest zgłoszenie lub uzyskanie pozwolenia na budowę? Czy budynek przed montażem turbiny potrzebuje ekspertyzy, badania stanu technicznego?

    Rejestr i wyszukiwarka osób z uprawnieniami budowlanymi [e-CRUB ]. 130 tysięcy inżynierów i architektów

    Główny Urząd Nadzoru Budowlanego informuje, że e-CRUB to rejestr osób, które posiadają uprawnienia budowlane. Rejestr ten jest zarządzany przez GUNB na podstawie danych z izb zawodowych odpowiedzialnych za nadawanie uprawnień w budownictwie. W rejestrze znajdują się dane ok. 130 tysięcy osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.

    Szykują się zmiany w podatku od nieruchomości, ale obecnie bez zmian systemowych w ich opodatkowaniu

    Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Jarosław Neneman odpowiedział na wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich Marcina Wiącka w sprawie prac nad nową definicją budowli na potrzeby opodatkowania podatkiem od nieruchomości oraz w zakresie opodatkowania garaży, wyjaśniając charakter planowanych zmian. Zapewnił, że systemowych zmian w opodatkowaniu nieruchomości prace te nie obejmują.

    Gdzie za miejsce postojowe zapłacimy 10 tys. zł, a gdzie nawet 89 tys. zł? Ile kosztuje komórka lokatorska?

    Ile trzeba zapłacić za miejsce postojowe zewnętrzne, a ile za takie w garażu podziemnym? Ile kosztuje komórka lokatorska? Od czego zależą te koszty? 

    REKLAMA

    Nowych mieszkań w ofercie od początku roku przybywa a co z ich cenami

    W pierwszych dwóch miesiącach 2024 r. deweloperzy wprowadzili na rynki siedmiu największych miast więcej mieszkań niż sprzedali. To dobra wiadomość dla kupujących, bo mają większy wybór. Zgodnie z regułami rynku większa podaż powinna też hamować wzrost cen. Czy tak jest w istocie?

    Ile musi zarabiać singiel by kupić mieszkanie na kredyt?

    W Polsce coraz więcej osób funkcjonuje poza małżeństwem jako singiel. Te osoby są coraz istotniejszą klientelą na rynku nieruchomości. Ile musi zarabiać taki singiel, by móc kupić mieszkanie na kredyt hipoteczny? Jakie możliwości kredytowe ma dziś singiel? 

    REKLAMA