reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Wiśnia ozdobna piłkowana (Prunus serrulata)

Wiśnia ozdobna piłkowana (Prunus serrulata)

Wiśnia ozdobna piłkowana (Prunus serrulata) nazywana również Wiśnią japońską to roślina znana i doceniana przede wszystkim ze względu na swoje piękne kwiaty. Niestety drzewo przeważnie nie owocuje, a jeśli już pojawią się na nim drobne owoce to są one niejadalne dla ludzi. Niewątpliwą zaletą Wiśni piłkowanej jest fakt, że nadaje się do uprawy nawet w niewielkich ogrodach. Podpowiadamy jak hodować Wiśnię ozdobną piłkowaną w swoim ogrodzie.

Wiśnia ozdobna piłkowana to drzewko owocowe o intensywnie zielonych liściach, które jesienią przebarwiają się na pomarańczowo. Dzięki temu roślina wygląda atrakcyjnie nie tylko w okresie kwitnienia. W maju i czerwcu możemy cieszyć się niezwykle pięknymi kwiatami Wiśni ozdobnej. Pełne, różowe kwiaty, które obsypują całą roślinę powodują, że nie sposób nie zwrócić na nią uwagi. W Polsce uprawia się trzy odmiany Wiśni ozdobnej – Kanzan, Amanogawa, Kiku-shidare. Różnią się one pokrojem, wielkością, a także intensywnością wybarwiania kwiatów.

Zobacz także: Kwiaty różowe – GALERIA

Stanowisko

Zobacz także: Białe kwiaty – GALERIA

Wiśnia ozdobna piłkowana (Prunus serulata) to drzewko na stanowisko słoneczne i ciepłe. Ważne również aby miejsce do uprawy Wiśni ozdobnej było osłonięte od wiatru, gdyż intensywny wiatr może niszczyć delikatne kwiaty tej rośliny. Najlepszą glebą dla Wiśni ozdobnej jest gleba żyzna, próchnicza, obojętna albo alkaliczna i dość wilgotna. Podłoże zdecydowanie nie powinno być ciężkie lub gliniaste. Rośliny te najlepiej wyglądają wyeksponowane i sadzone pojedynczo lub w grupach po kilka, kilkanaście drzewek.

Podlewanie

Wiśnie ozdobne wymagają regularnego podlewania. W bezdeszczowym okresie letnim należy dużo intensywniej podlewać drzewka i nie dopuszczać do przesuszenia podłoża.

Przesadzanie

Wiśnie ozdobne nie wymagają przesadzania – raz posadzone na odpowiadającym im stanowisku, a także odpowiednio pielęgnowane  będą efektownie rosły.

Nawożenie

Drzewka potrzebują regularnego nawożenia nawozami organicznymi.

Rozmnażanie

Wiśnie ozdobne rozmnaża się głównie wegetatywnie, przez szczepienie. Najlepszym momentem na przeprowadzenie szczepienia jest początek wiosny lub przełom lipca i sierpnia. Podkładki, które możemy użyć do rozmnażania Wiśni ozdobnej to siewki Czereśni ptasiej albo Antypki. Wiśnie rozmnażamy także poprzez sadzonki zielne pobierane pod koniec czerwca.

Pielęgnacja

Zobacz także: Żółte kwiaty GALERIA

Wiśnie ozdobne są bardzo wrażliwe na niskie temperatury oraz suszę. Rośliny wyjątkowo nie tolerują przycinania, dlatego jeśli już musimy wykonać cięcie to posmarujmy miejsce przecięcia maścią ogrodniczą albo spryskajmy środkiem grzybobójczym.

Zobacz także: Czerwone rośliny ogrodowe – GALERIA

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wiśnia.
Wiśnia.

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kampanie SEO

Kampanie SEO to agencja marketingowa z ponad 10-letnim doświadczeniem, którą tworzą doświadczeni i kreatywni eksperci.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama