reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Dom > Ogród i kwiaty > Ogród > Jak wysiać trawę?

Jak wysiać trawę?

Wysianie trawy jest tańszym sposobem niż rozłożenie darni a ostatecznie potrafi być równie estetyczne. Plusem siania jest też to, że możemy wybrać dowolną mieszankę traw. Minusem, że na efekty trzeba dłużej poczekać.

Kiedy wysiać trawę?

Trawę najlepiej wysiewać wczesną jesienią lub późnym latem, kiedy ziemia jest jeszcze ciepła po lecie i wilgotna od deszczu. Wiosna jest również dobrą porą, z tym że na zimnym podłożu trawa będzie kiełkować dłużej. Najlepszymi miesiącami w tym przypadku są kwiecień i maj.

Jak wysiać trawę?

Nasiona można wysiać ręcznie rozsypując je równomiernie na podłożu lub posługując się rozsiewaczem.

Niezależnie od wybranego sposobu wysianie będzie najbardziej równomierne jeśli pierwszą połowę wysiejesz idąc w jednym kierunku a drugą w przeciwnym.

Zobacz także: Efektowne i modne trawy ozdobne

Grabienie trawy

Wysianą trawę zagrab delikatnie tak by nasiona przykryć glebą na głębokość 0,5–1 cm. Jeśli pod trawnik przeznaczyliśmy pochyły grunt powinniśmy ziemię ugnieść walcem, gdyż późniejsze podlewanie mogłoby wymyć nasiona. Zapobiegnie to też szkodom wynikłym z ulewnego deszczu.

Należy pamiętać, że na nasze sianie cieszą się też ptaki, które uwielbiają ziarna traw. Warto postawić kilka strachów na wróble zbudowanych z pociętych pasków folii. W przypadku małej powierzchni można rozłożyć gałązki.

Zobacz także: Trawnik wizytówką Twojego domu

Podlewanie trawy

Zasianą trawę podlej dokładnie przy pomocy zraszacza lub węża ogrodowego z rozproszonym strumieniem. Trawę należy podlewać często i regularnie aż nie wykiełkuje. Wyrośniętą podlewamy rzadziej, ale intensywniej. Najlepszą porą na podlewanie jest wczesny ranek.

Podlewanie w celu pobudzenia wzrostu będzie skuteczniejsze jeśli woda będzie penetrować glebę na kilkanaście centymetrów.

Pierwsze koszenie trawy

Trawę można przystrzyc dopiero kiedy osiągnie około 5 cm. Ścięcie końcówek pobudzi ją do gęstszego wzrostu. Pierwsze koszenie nie powinno być zbyt intensywne, zostawmy nie mniej niż 2,5 cm.

Świeżo posiany trawnik niszczy się szybciej, dlatego w ciągu kilku pierwszych miesięcy starajmy się go oszczędzać.

Tekst na podstawie książki: Ogrodnictwo dla bystrzyków. Autor: Sue Fisher

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Wysianie trawy jest tańszym sposobem niż rozłożenie darni a ostatecznie potrafi być równie estetyczne.
Wysianie trawy jest tańszym sposobem niż rozłożenie darni a ostatecznie potrafi być równie estetyczne.

Trawę najlepiej wysiewać wczesną jesienią lub późnym latem, kiedy ziemia jest jeszcze ciepła po lecie i wilgotna od deszczu.
Trawę najlepiej wysiewać wczesną jesienią lub późnym latem, kiedy ziemia jest jeszcze ciepła po lecie i wilgotna od deszczu.

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Natalia Bogdan

Założycielka agencji pracy Jobhouse, ekspertka z zakresu HR i rynku pracy. W marcu 2017 roku otrzymała nagrodę publiczności w ogólnopolskim konkursie Bizneswoman Roku, organizowanym przez kobiecy portal Sukces Pisany Szminką.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama